Razem z WOŚP podjęliśmy próbę pobicia rekordu w RKO

Opublikowano w Życie szkolne

Społeczność Zespołu Szkół kolejny raz wzięła udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i uczymy ratować". Wspólnie z fundacją WOŚP wzięliśmy udział w biciu rekordu w pierwszej pomocy. W wydarzeniu zorganizowanym 16 października 2019 roku wzięło udział 218 uczestników, którzy przez pół godziny prowadzili RKO na czterech fantomach. Wydarzenie przygotowane było przez Krzysztofa Staszewskiego i wspomagających go uczniów LO, a dodatkowo uświetnione  przez występy artystyczne naszych uczniów.

I Wołczyński Wieczór Kodowania

Opublikowano w Życie szkolne

    11 października uczniowie naszej Szkoły po raz pierwszy wzięli udział w nietypowej dla siebie przygodzie, jaką był niewątpliwie „I Wołczyński Wieczór Kodowania”. Imprezę o godzinie 17:00 rozpoczęła pani dyrektor Ewa Włos witając wszystkich przybyłych. Następnie uczestnicy wieczoru podzielili się na trzy grupy, by wziąć udział w warsztatach z robotyki i programowania.

Europejski Dzień Języków w klasach I-IV

Opublikowano w Życie szkolne

W dniu 26 września 2019 r. nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili lekcje tematyczne w klasach I-IV szkoły podstawowej w związku z obchodami Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie mogli posłuchać piosenek wykonywanych w wielu językach obcych, wykonali piękne plakaty oraz uświadomili sobie, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie.

Dzień Edukacji Narodowej - kabaret 7 i 8 klas

Opublikowano w Życie szkolne

W dniu 16 X 2019 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klas VII i VIII przygotował występ kabaretowy, bo jak powiedział Marcel Achard "Nie ma nic piekniejszego niż pobudzać ludzi do śmiechu". Przedstawienie zostało uświetnione piosenkami w wykonaniu Pauliny Boduch. Poniżej fotorelacja z tego wydarzenia.