Pożegnanie klas trzecich

Opublikowano w Życie szkolne

"Wczoraj do Ciebie nie należy, jutro niepewne … tylko dzisiaj jest Twoje”.

Przed Wami drodzy trzecioklasiści niepokoje i nadzieje, niepewność i mozolne szukanie drogi oraz prawdy życia po splątanych ścieżkach świata.

Tymi słowami 20 czerwca 2018 roku w naszej auli pożegnaliśmy trzecioklasistów. Na początku serdecznie powitała wszystkich p. Ewa Włos - dyrektor szkoły. Następnie wraz z Burmistrzem Wołczyna – panem Janem Leszkiem Wiąckiem wręczyła Listy Pochwalne rodzicom w trzech kategoriach:

Warsztaty aktorskie

Opublikowano w Życie szkolne

Dnia 19. czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty aktorskie dla członków grupy teatralnej „Czternastka”, które poprowadził dla nas pan Tomasz Stochniał. Zajęcia były wyjątkową okazją do rozwinięcia naszych umiejętności scenicznych.

Czy ja potrafię jeszcze malować...?

Opublikowano w Życie szkolne

"Czy ja potrafię jeszcze malować…."

Takie pytanie zadałem sobie stojąc w galerii handlowej przed stoiskiem z artykułami plastycznymi pod koniec 2016 r.

Żeby odpowiedzieć na to pytanie i zrozumieć jego sens musimy się cofnąć 50 lat wstecz do lat 60-tych ubiegłego wieku. Wówczas jako kilkuletni chłopiec pisałem, czytałem, ładnie rysowałem, byłem na tyle uzdolniony, że rodzice wysłali mnie do szkoły jako sześciolatka. Wtedy rzeczywiście dużo rysowałem, malowałem, brałem udział w konkursach, odbierałem nagrody.

Nadszedł jednak okres, kiedy wszystko to się skończyło, przestałem malować.

Oświęcim i Brzezinka

Opublikowano w Życie szkolne

W maju trzecie klasy Publicznego Gimnazjum i siódme Szkoły Podstawowej w Wołczynie udały się na wycieczkę do Oświęcimia. Młodzież z szacunkiem i zadumą zwiedzała jako pierwszy Auschwitz-Birkenau, a następnie oddalony o kilkanaście kilometrów obóz w Brzezince. Przewodnicy grup ciekawie i z pasją opowiadali historię tego okrutnego miejsca, w którym zginęło ponad 1,1 mln kobiet, mężczyzn i dzieci różnych narodowości. Widok stosów butów, walizek, naczyń, cel i pieców kremacyjnych bardzo wymownie świadczył o tragedii tego miejsca. Wizyta w obozie koncentracyjnym była dla uczniów zarówno niezapomnianą lekcją historii, ale także pokory i współczucia wobec ludzi, którym wojna zgotowała tak okrutny los. Oświęcim to miejsce, które każdy człowiek powinien choć raz w życiu zobaczyć.

Włochy - śladami JP2

Opublikowano w Życie szkolne

W dniach 21-27 maja 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Wołczynie odbyli kolejną podróż " Śladami Jana Pawła II".

Tym razem były to Północne Włochy i Monaco.Zwiedziliśmy takie miasta jak Werona, Sirrmione, Mediolan,Cinque Terre, Monaco i Monte Carlo. Italia jak za pierwszym razem zaczarowała nas swoimi widokami i klimatem, a Monaco bogactwem i przepychem. W Monte Carlo cały cas towarzyszył nam ryk bolidów.

Kulturalia - znowu u nas

Opublikowano w Życie szkolne

W dniu 10 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbyły się XXVIII Kulturalia. Swoją obecnością zaszczycili nas zespół muzyczny Wielokropek, pan Mariusz Pieńkowski oraz zadebiutowała szkolna grupa kabaretowa "TAK i NIE".

Aby przybliżyć nam sukcesy i wyczyny młodych solistek, poprosiliśmy panią Marię Tymczyszyn o opowiedzenie krótkiej historii zespołu. Dziewczęta brały udział w wielu występach i konkursach zarówno w naszym regionie, a także kraju i za granicą. Według nas mają ogromny talent!