28. Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich

Opublikowano w Życie szkolne

11 października 2017 roku po raz kolejny gimnazjalistki i licealistki z naszej szkoły wzięły udział w 28. już konkursie poetyckim zorganizowanym przez Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. W tym roku spotkanie z poezją odbyło się pod hasłem "Za wolność oddam miłość". Zmagania ponad trzydziestu uczestników oceniało międzynarodowe jury: Józef Szostakowski - poeta i pracownik naukowy Uniwersytetu Edukologicznego, mieszkający na Litwie Romuald Mieczkowski, prof. Maria Tkacziwska z Ukrainy i animator kultury polskiej na czeskim Zaolziu Stanisław Gawlik. Nasza koleżanka Natalia Nalepa zajęła II miejsce, a Paulina Jantos otrzymała wyróżnienie w kategorii – młodzież licealna. Wyróżniono również Julkę Bednarczuk i Julkę Muzykę w kategorii – młodzież gimnazjalna. Serdecznie gratulujemy młodym poetkom!!!

Znowu na Festiwalu…

Opublikowano w Życie szkolne

Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum i liceum wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki -imprezie popularnonaukowej organizowanej co roku we wrześniu przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Festiwal adresowany jest do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką oraz ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

Dzień Chłopaka

Opublikowano w Życie szkolne

29 września 2017 roku moja klasa- 3b wraz z wychowawczynią panią Anią Napieraj świętowała Dzień Chłopaka. Z tej okazji wraz z dziewczynami przygotowałyśmy dla nich różne gry, zabawy oraz quizy, dzięki którym panowie mogli chociaż na chwilę zapomnieć o sprawdzianach oraz nauce, wcielić się w aktorów i porywalizować ze sobą. Dodatkowo sprawdziłyśmy ich wiedzę o kosmetykach i przyrządach, których na co dzień używają kobiety. Byłyśmy bardzo pozytywnie zaskoczone, gdy okazało się, że chłopcy bez większych problemów potrafią odpowiedzieć na nasze pytania. Jednak, gdy przyszła pora na zagadki dotyczące dziewczyn z naszej klasy, pojawiły się u nich pewne wątpliwości i zawahania. Pomimo to uważamy, że poszło im całkiem dobrze.

Wycieczka II klasy liceum

Opublikowano w Życie szkolne

21 września 2017 r. klasa II LO wzięła udział w wycieczce do Gliwic i Oświęcimia. Wycieczka  była w części sfinansowana z nagrody otrzymanej za wyróżnienie w V finale Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, który odbył się w Krakowie w czerwcu. W wycieczce wzięła udział cała klasa  wraz z opiekunami Beatą Kwiatoń-Czernik oraz z br. Danielem Kowalewskim. Uczniowie na początku odwiedzili radiostację w Gliwicach, Willę Caro, Zamek Piastów. Następnie udaliśmy się do Oświęcimia, gdzie odwiedziliśmy były niemiecki i nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Z lekcji historii wiedzieliśmy, co działo się za murami obozu, ale to, co zobaczyliśmy, przeszło nasze wyobrażenia o tym, w jaki sposób człowiek może pozbawić wszelkiej godności drugiego człowieka.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 17/18

Opublikowano w Życie szkolne

Dnia 4 września 2017 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Odwiedzili nas ważni goście, aby wspólnie rozpocząć kolejny etap naszej nauki. Gościliśmy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wołczynie Pana Waldemara Antkowiaka, Panią dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszkę Wilczek, dyrektora WOK Pana Rafała Neugebauera oraz pastora Kościoła Zielonoświątkowego Andrzeja Urgacza.

Częścią artystyczną zajęli się uczniowie z klasy 3b, 3d i 3 LO, których przygotowali pani Emilia Bysiec i pan Krzysztof Staszewski. Uroczystości towarzyszyły piękne wiersze i piosenki, które wspominały wydarzenia sprzed 78 lat, gdy Polska została zaatakowana przez żołnierzy Trzeciej Rzeszy. Prezentację na ten temat przygotował Jakub Dąbrowski.