Człowiek - nauka - pasja

Opublikowano w Życie szkolne

CZŁOWIEK – NAUKA - PASJA

Pod takim hasłem 30 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się kolejny Festiwal Nauki. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor szkoły – pani Ewa Włos. Program był ciekawy i mamy nadzieję, ze każdy znalazł coś dla siebie. Rozpoczął się on warsztatami z języka niemieckiego, które przeprowadził nauczyciel z Instytutu Goethego.

Zobacz więcej zdjęć

Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wołczynie klocków LEGO, jakże odmiennych od tych, które znamy na co dzień.

Zarówno klasy drugie jak i trzecie były świadkami doświadczeń fizycznych i chemicznych, które wykonywali pod kierunkiem pani Joanny Bartosik oraz panów Ryszarda Krupy i Andrzeja Dziaczuka, na naszych oczach, uczniowie z klas gimnazjalnych i licealnych.

Wysłuchaliśmy również naszych kolegów i koleżanek z klas drugich, którzy przez pół roku pracowali nad projektem muzycznym pod czujnym okiem pani Arlety Sójki-Cizio. Dali oni liryczny popis swoich umiejętności wokalnych. Przerywnikiem ich występu była recytacja utworów, którymi nasze koleżanki wywalczyły sobie – równolegle drugie miejsca na Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim poświęconym poetom niepokornym.

Natomiast na lekcji 5 i 6 klasy trzecie oraz licealne uczestniczyły w konferencji poświęconej 25. rocznicy wyborów czerwcowych. Spotkanie poprowadzili pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej. Przedstawili trudności, z jakimi borykała się polska ludność mieszkająca w czasach tzw. komuny. Opowiadali, jak wysokie było zaangażowanie wyborcze i jak ciężko w tych czasach było kierować państwem.

W tym samym czasie klasy pierwsze zmierzyły się ze swoimi możliwościami sportowymi, biorąc udział w „Omnibusie sportowym”. Wyłonił on nie tylko najlepszych sportowców, ale i tych, którzy sportem zajmują się wyłącznie teoretycznie.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnym Festiwalu Nauki.