Deutsch Wagen Tour u nas!

Opublikowano w Życie szkolne

Podczas Festiwalu Nauki (piątek 30 maja) gościliśmy w naszej szkole Deutsch Wagen Tour. Deutsch Wagen Tour to projekt Instytutu Goethego promujący naukę języka niemieckiego. Honorowy patronat nad projektem objęło również Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pięć samochodów marki VW oznaczonych logo projektu od 2009 roku odwiedza różne placówki edukacyjne (w tym naszą) na terenie całej Polski.

Zobacz więcej zdjęć

Lektor Deutsch Wagena- przesympatyczna Pani Hanna Krężlewska, przeprowadziła w naszej szkole 2 warsztaty z elementami animacji językowych. Na jeden z nich zaprosiliśmy również uczniów zaprzyjaźnionej SP nr 1. Lektorka pokazała jak w ciekawy sposób można bawić się i uczyć języka niemieckiego, uświadomiła nam również jak ważna jest nauka tego języka.
Warsztat rozpoczęliśmy od dyskusji i tańca powitalnego : Hallo, Hallo! Następnie pojawiły się przeróżne animacje językowe. Warsztat zakończył się quizem z wiedzy o Niemczech. Zwycięska drużyna została nagrodzona firmowymi koszulkami z logo projektu.

Nasi uczniowie o Deutsch Wagen Tour:
- Bardzo podobał mi się ten warsztat. Było śmiesznie i ciekawie – Roksana ID
- Było bardzo miło i fajnie oraz super. Mi się osobiście podobało.- Dawid IB
- Było ok. Fajne zabawy, szczególnie z kolorowym kołem – Daria ID
- Deutsch Wagen Tour- bardzo ciekawe zajęcia. Najlepsze były nagrody! – Natalia IB
- Bardzo mi się te zajęcia podobały. Mam nadzieję, że będzie więcej takich zajęć. –Tomek IB
- Było super! Podobało mi się! – Wojtek IB
- Było suuuuuuuuper! – Sebastian IB
- Dziękujemy Pani Hani i Instytutowi, że u nas gościli. Niemiecki górą! Jasne, że klar! – B. Ł.-Jastrzębska