Sara, Nirwana i ja - spektakl i warsztaty

Opublikowano w Życie szkolne

Dnia 18 czerwca 2014 roku w auli GLZS w Wołczynie o godzinie 10.50 odbyło się przedstawienie na podstawie scenariusza Agaty Parady zatytułowane "Sara, Nirwana i Ja", przygotowane przez członków koła teatralnego działającego przy liceum w Wołczynie. Spektakl dotyczył powszechnego w społeczeństwie problemu narkomanii.

Zobacz więcej zdjęć

Główna bohaterka Sara prowadzi beztroskie życie. Do czasu gdy poznaje Maksa, młodego narkomana, który wciąga ją w nałóg. Dziewczyna w ten sposób traci dom, rodzinę, przyjaciół, a także zdrowie. Historia Sary kończy się nieszczęśliwie, ponieważ bohaterka umiera w szpitalu po przedawkowaniu.

Po spektaklu rozpoczęły się warsztaty przygotowane przez Panią Bogumiłę Niedziałek-Jungowską oraz Panią Małgorzatę Wider dla klas trzecich gimnazjum i liceum. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że każdy z nas - niezależnie od wieku czy płci - może stanąć przed zagrożeniem ze strony narkotyków. Następnie klasy miały za zadanie uzupełnić metaplan związany z przedstawieniem oraz wykonać plakaty wskazując wartości, które chronią nas przed nałogami.

Podsumowując, spektakl i warsztaty otwarły nasze umysły na poruszany problem i uświadomiły, jak łatwo można ulec nałogom i zmarnować sobie życie.

Anna Kosmala i Kamil Kasprzak