Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!!

Opublikowano w Życie szkolne

W naszej szkole odbyła się we wtorek akcja znakowania rowerów. Głównym celem akcji jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są w wyznaczonych terminach przez policjantów na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku i na terenie jednostek podległych.

Zobacz więcej zdjęć

Procedura znakowania polega na wygrawerowaniu oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji – elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych. Policjanci indywidualny numer wygrawerują w co najmniej dwóch miejscach.

Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany.

  • Policjanci przed znakowaniem roweru wypełnią kartę ewidencyjną roweru a po wygrawerowaniu numeru zarejestrują rower w elektronicznym rejestrze przedmiotów oznakowanych (E-RPO),
  • Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie: dokumentu tożsamości właściciela (tylko osoba pełnoletnia),
  • Osoby niepełnoletnie mogą oznakować swój rower w obecności jednego z rodziców lub opiekunów prawnych.

Nie wszyscy mogli skorzystać z możliwośći oznakowania swego roweru, ale na terenie posterunku policji i w naszej szkole sukcesywnie akcja będzie powtarzana. Zainteresowane osoby proszę o kontakt. Serdecznie dziękujemy wołczyńskiej policji za przeprowadzenie akcji znakowania w naszej szkole.

Organizator akcji w GLZS
Krzysztof Staszewski