„TERAZ NIEMIECKI” :-)

Opublikowano w Życie szkolne

Dnia 27 maja w auli naszej szkoły, odbyło się przedstawienie-kampania, promująca naukę języka niemieckiego, przygotowane przez grupy realizujące naukę języka niemieckiego jako języka mniejszości, wraz z Paniami Barbarą Łobos- Jastrzębską i Emilią Bysiec. Przedstawienie odbyło się w wersji polsko-niemieckiej.

Zobacz więcej zdjęć

Całość rozpoczęła się filmikiem „Teraz niemiecki”,udostępnionym przez wydawnictwo Nowa Era. Następnie nasi uczniowie przedstawili sondę, przeprowadzoną wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły, pytając : Czy warto uczyć się języka niemieckiego?*

Przedstawienie to, połączone było z lekcją otwartą dla klas I „In der Modewelt”- „ W świecie mody”. Lekcja zakończyła się pokazem mody w trakcie którego obecni uczniowie, rodzice i nauczyciele, oddawali głos na modela, modelkę, który ich zdaniem, swoją osobą i strojem zaprezentował się najlepiej. Bezkonkurencyjny okazał się Jan Martyniszyn z klasy IB w swoim koncertowym stroju. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Bajgier- klasa IB, prezentując suknię ślubną. Miejsce trzecie zajęła Kinga Więcek- klasa IB w stroju „na dobranoc”. Cała trójka otrzymała nagrody- niespodzianki.

Klasy II języka mniejszości, przygotowały inscenizację wiersza „Der Kannibale” Heinricha Seidela i śmieszne scenki sytuacyjne: „Im Restaurant ( „W restauracji”)” i „Beim Arzt” („U lekarza).