Czy warto czytać książki?

Opublikowano w Życie szkolne

5 grudnia 2016 roku, na lekcji języka polskiego w klasie 2b, odbyła się godzina poświęcona ciekawym i polecanym przez uczniów książkom. Reklamowaliśmy swoje ulubione lub warte uwagi opowieści i zachęcaliśmy innych do ich przeczytania.

Dominowała głównie fantastyka oraz literatura science-fiction ( np. „Dary Anioła”, „Więzień Labiryntu”), jednak wśród naszych pozycji znalazły się także lektury szkolne („Robinson Kruzoe”) oraz literatura młodzieżowa („Gwiazd naszych wina”, „Błękit szafiru”, „Wakacje w Ladispoli”).

Tematyka poruszana w polecanych przez nas książkach była różnorodna, od tych bardziej poważnych i dających do myślenia, po te lekkie i przyjemne. Każdy z nas lubi czytać co innego, mamy odmienne zainteresowania, jednak ta lekcja pokazała, że warto zaglądać do książek, gdyż z pewnością wszyscy znajdą coś dla siebie.

Osobiście myślę, że sięgnę do kilku z książek, do których przeczytania zachęciły mnie osoby z klasy. Czytanie jest świetnym sposobem na zrelaksowanie się, wzbogacenie swojego słownictwa oraz rozwijanie wyobraźni, dlatego lekcje takie jak ta, powinny być –moim zdaniem- zdecydowanie częściej organizowane, gdyż może to pomóc w przekonaniu kogoś do sięgnięcia po wspaniałą lekturę, jaką jest książka.

Zuzia