XXIV Gimnazjalne Kulturalia Dedykowane...

Opublikowano w Życie szkolne

W jesienne popołudnie 29 listopada 2013 r. aula Gimnazjalno – Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie, po raz pierwszy po roku jubileuszowym, ponownie zapełniła się gośćmi oraz miłośnikami kultury i sztuki.

Zobacz więcej zdjęć

Pani dyrektor Ewa Włos serdecznie powitała zebranych gości oraz „zdradziła tajemnicę” komu dedykowane są XXIV Gimnazjalne Kulturalia, podkreślając że wszyscy „Przyjaciele szkoły”, którzy na przełomie dziesięciu lat, przyczynili się do rozkwitu naszej placówki, a tym samym wzbogacili ofertę edukacyjną szkoły są adresatami dzisiejszego wieczoru.

Głównym punktem programu był koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej "Łódzkie Smyczki" Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi pod batutą profesora Ryszarda Jana Osmolińskiego. Koncert poprowadziła dyrektor szkoły muzycznej Pani Małgorzata Ircha.

Kolejną propozycją wieczoru była prezentacja twórczości Pani Bożeny Kansy - nauczycielki Gimnazjalno-Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie - obrazy "Malowane pędzlem i słowem". Swoją przygodę z płótnem i pędzlem oraz farbami akrylowymi rozpoczęła w czasie wakacji 2012 r. i do tej pory namalowała ponad 25 obrazów. Natomiast zainteresowanie Pani Kansy poezją sięga do lat studenckich. Już wówczas powstawały pierwsze rymy. Jednak ujrzały one światło dzienne dopiero w bieżącym roku, kiedy to Pani Bożena zdecydowała się poddać swoje wiersze pod ocenę jury w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Szuflada". Wysłuchaliśmy kilka utworów, które przeczytały uczennice: Dominika Schudok i Ola Dyktyńska, a wystawę prac obejrzeliśmy po zakończeniu spotkania w auli.

Na zakończenie wystąpiły nasze utalentowane uczennice: Emilia Artymicz i Dagmara Jewtuch, prezentując  nam swoje zdolności wokalne w utworach pt. „Odkąd ciebie mam”
oraz „ Kropelki”.

Zgodnie z tradycją tych spotkań  podsumowania wieczoru dokonała Pani dyrektor Ewa Włos oraz  Pan  wiceburmistrz Bogusław Adaszyński,  wręczając artystom i sponsorom podziękowania, upominki  i kwiaty.

Mamy nadzieję, że zaoferowany program dostarczył  wiele niezapomnianych i przyjemnych wrażeń. Miło nam będzie gościć ponownie Państwa na XXV - jubileuszowych kulturaliach,  na które już dziś serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja szkoły oraz społeczność uczniowska kieruje szczególne podziękowania do osób, bez których obecności i hojności, zorganizowanie wieczoru kultury i sztuki nie byłoby możliwe.