Noc Kultury w Opolu

Opublikowano w Życie szkolne

31 maja 2019 roku uczniowie klasy I LO wraz z wychowawczynią i p. Dyrektor pojechali do Opola i wzięli udział w ciekawym wydarzeniu kulturalnym pn. ,,Noc Kultury”.

 


Na początku odwiedziliśmy Opolski Teatr Lalki i Aktora i obejrzeliśmy spektakl pt. ,,Waiting for the rain'”, który był inspirowany historią Penelopy, bohaterki ,,Odysei” Homera. Przed spektaklem wysłuchaliśmy krótkiego wprowadzenia p. Dyrektora i zarazem reżysera przedstawienia Krystiana Kobyłki, z którym spotkaliśmy się również po obejrzeniu przedstawienia. Dzięki temu mogliśmy lepiej zrozumieć niełatwy spektakl, a także przedyskutować trudniejsze kwestie. Na uwagę zasługuje muzyka Sambora Dudzińskiego, która była niesamowita.
Następnie udaliśmy się do Opolskiej Katedry, gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu psalmów w wykonaniu zespołu AFAR. W aurze ciemności, przez którą przenikało tylko nastrojowe światło - symbol nadziei, spotkaliśmy się z ciekawą aranżacją wielu psalmów, dzięki którym przeszliśmy przez wiele etapów życia człowieka. Bogate tło instrumentalne ukoiło nasze serca, a słowa przeniknęły od stóp do głów.
Mamy nadzieję, że wszystkim podobała się wycieczka i powrót ciemną nocą do śpiącego Wołczyna.