Pasowanie na ucznia klas pierwszych szkoły podstawowej

Opublikowano w Życie szkolne

          24 października 2019 r. o godz. 16.30 odbyło się w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wołczynie pasowanie na ucznia klasy: 1a, 1b, 1c. Na uroczystość pasowania przybyli zaproszeni goście: pan burmistrz Jan Leszek Wiącek, pan wiceburmistrz Bogusław Adaszyński i naczelnik wydziału oświaty pan Marcin Kaczmarczyk. Pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Ewa Włos, natomiast pani wicedyrektor Barbara Błaszczykiewicz pomagała dzieciom w odbijaniu odciska palca do Księgi Pamiątkowej uczniów, a pani wicedyrektor Ewa Rogoża rozdała pierwszakom pamiątkowe dyplomy i kuferki dydaktyczne.

           Uczniowie z klas I a z wychowawcą Aliną Bartnik, I b z wychowawcą Renatą Łukowską i I c z wychowawcą Małgorzatą Kiepurą przygotowali na tą uroczystość część artystyczną, podczas której zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i taneczne. W czasie uroczystości zabrali glos pani dyrektor Ewa Włos i pan burmistrz Jan Leszek Wiącek.    

            Pani dyrektor Ewa Włos bardzo ciepło przyjęła wszystkich pierwszaków w szereg uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wołczynie. Jednocześnie przypomniała im o wyjątkowym patronie jakiego ma nasza szkoła. Natomiast pan burmistrz Jan Leszek Wiącek pochwalił umiejętności pierwszoklasistów.        

           Uroczystość pasowania zakończyło podziękowanie w imieniu wszystkich rodziców uczniów klas I, które wyraziła pani Agnieszka Marcinkowska.