Solistki Zespołu „Wielokropek” w Pradze.

Opublikowano w Życie szkolne

77208330 2482643968647844 5832691941610881024 nW dniach 28-31.10.2019 roku odbył się XI Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Republice Czeskiej. To był jedenasty wyjazd solistek Zespołu „Wielokropek” na tę prestiżową imprezę artystyczną. W festiwalu uczestniczyło 80 wykonawców w kategoriach: piosenka estradowa, piosenka ludowa, zespoły wokalne, wokalno-taneczne i taneczne. Wystąpili młodzi artyści z ośmiu państw europejskich: Czech, Estonii, Rumunii, Ukrainy, Serbii, Litwy, Rosji i Polski.

Nasz kraj reprezentowały laureatki XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Tańca „Majowa Nutka” w Częstochowie, w tym: Emilia Grześkowicz i Weronika Lekka uczennice naszego zespołu szkół.


Młode wokalistki od wielu lat należą do sekcji solowej Zespołu Artystycznego „Wielokropek”, działającego przy naszej szkole. Po rywalizacji konkursowej jury pod przewodnictwem Damira Basyrowa, solisty Teatru i Opery i Baletu w Pradze, przyznało wykonawcom wyróżnienia i nagrody. W kategorii piosenki estradowej 14-16 lat Emilia Grześkowicz zdobyła III miejsce i brązowy medal za wykonanie piosenki pt: „Kołysanka dla mamy”, Weronika Lekka za prezentację piosenki pt: „Z tobą nie umiem wygrać” w kategorii pop-jazz solo vocal 14-16 lat otrzymała Nagrodę specjalną II stopnia. Równocześnie młode wokalistki wzięły udział w konkursie w kategorii „Piosenka ludowa”. Emilia Grześkowicz zajęła II miejsce i srebrny medal, Weronika Lekka II miejsce i brązowy medal. Osiągnięcia uzdolnionych wokalistek wysoko oceniła Maria Tymczyszyn, kierownik artystyczny zespołu „Wielokropek”. Solistki Zespołu „Wielokropek spisały się znakomicie uzyskując wysokie lokaty, a wcześniejsze udziały w dziewiętnastu międzynarodowych festiwalach zagranicznych również zaowocowały osiągnięciami artystycznymi. Talent i praca młodych wokalistek zostały docenione otrzymanymi nagrodami, potwierdza kierownik artystyczny Maria Tymczyszyn. Była to okazja do integracji z młodzieżą europejską oraz promocji Polski , Miasta i Gminy Wołczyn przez nasze solistki. Główną nagrodą XI Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze było Grand Prix im. Andrzeja Tymczyszyna, którą otrzymała młoda wokalistka Paulina Tarasińska studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Kierownik Zespołu „Wielokropek” Maria Tymczyszyn, pragnie złożyć podziękowanie dyrektorowi festiwalu Panu Stanisławowi Zielińskiemu za profesjonalne przygotowanie festiwalu oraz za serdeczną atmosferę podczas jego trwania. Było to dla nas wydarzenie w którym będziemy pamiętali aż do następnego, miejmy nadzieję również udanego festiwalu.
Prowadząca zajęcia wokalne Zespołu „Wielokropek” Maria Tymczyszyn stwierdza, że młode wokalistki przywiozły niezapomniane wrażenia, nowe doświadczenia wokalne i muzyczne.
W wolnym czasie po rywalizacji konkursowej solistki zwiedzały część Pragi.

Całą galerię z tego wydarzenia można zobaczyć na Facebook-u naszej gminy.