Finał Coca-Cola Cup 2014

Opublikowano w Gimnazjada

W sobotę, 10 maja, na boisku piłkarskim Centrum Sportu w Opolu, odbył się finał wojewódzki turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014. W zawodach wystartowało osiem drużyn żeńskich i szesnaście męskich, wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji. W tegorocznym turnieju, w województwie opolskim wzięło udział 60 drużyn dziewcząt i 78 drużyn chłopców.

W ósemce najlepszych zespołów dziewcząt zagrała drużyna z GLZS Wołczyn.

Zobacz więcej zdjęć

W pierwszej części rywalizacji, dziewczęta walczyły w fazie grupowej z drużynami z Dobrodzienia, Kędzierzyna-Koźla i Głogówka. Pomimo osłabienia drużyny brakiem czołowej zawodniczki Joanny Lech, nasze reprezentantki spisały się doskonale i zajmując drugie miejsce, zakwalifikowały się do czwórki najlepszych zespołów turnieju.

W półfinale dziewczęta przegrały z późniejszymi mistrzyniami, drużyną z Nysy. Nam pozostał mecz o trzecie miejsce z Dobrodzieniem. Po zaciętym pojedynku w regulaminowym czasie uzyskaliśmy wynik 2:2. Dogrywka nie przynosiła rozstrzygnięcia do ostatniej sekundy, kiedy to straciliśmy bramkę i zarazem szansę na brązowe medale.

Uważam, że czwarte miejsce to doskonały wynik. Najważniejsza jest jednak fantastyczna postawa dziewcząt, ich zaangażowanie i poświęcenie. Pokazały, że potrafią walczyć do samego końca nie poddając się mimo trudnych sytuacji i nieprzychylności losu.

A oto skład drużyny z Wołczyna:

Marta Błaszczykiewicz, Dagmara Piłyp, Weronika Nylec, Nicol Konefał, Viktoria Banach, Justyna Szkopiak, Eliza Wilczek, Agnieszka Swół, Martyna Podkówka, opiekun Maciej Brus

Dziękujemy za opiekę i pomoc panu Jerzemu Rokicie.
Maciej Brus