Obchody uroczystości kanonizacji św. Jana Pawła II w G-LZS w Wołczynie!

Opublikowano w Życie szkolne

13 maja 2014r. w G-LZS w Wołczynie odbyły się uroczyste obchody związane z Patronem Szkoły św. Janem Pawłem II, które były wyrazem wdzięczności za kanonizację wielkiego Polaka 27 kwietnia 2014r. w Rzymie. Rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 10:15. Celebrowało ją wielu kapłanów z Wołczyna i Krakowa, a w którą aktywnie włączyła się społeczność uczniowska, pracownicza szkoły i Urzędu Miasta i Gminy Wołczyn. Przybyło również wielu gości. Święto połączone zostało z peregrynacją krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz ikony Matki Bożej. Uroczystość, która zbiegła się z rocznicą Objawień Fatimskich oraz zamachu na papieża Polaka, nabrała wymiaru symbolicznego.

Zobacz więcej zdjęć

Następnie, wszyscy przybyli na teren G-LZS w Wołczynie, gdzie odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej dzień obchodów. Burmistrz miasta Jan Leszek Wiącek i pani dyrektor szkoły Ewa Włos dokonali przecięcia wstęgi i odsłonięcie pomnika. Proboszcz parafii o. Waldemar Korba poświęcił kamień. Były przemówienia, składanie kwiatów. Na ręce pani dyrektor przedstawiciel uczestników Sztafety Biegowej z Opola do Rzymu /którzy pobiegli na kanonizację Jana Pawła II i Jana XIII/ został złożony medal pamiątkowy. Będzie on cennym rekwizytem wśród pamiątek w Sali Tradycji szkoły. Po odśpiewaniu przez Chór G-LZS prowadzony przez Arletę Sójkę - Cizio hymnu szkoły „Patronie nasz”, część oficjalna została zakończona.

Koncert w Amfiteatrze był uwieńczeniem uroczystych obchodów. Wystąpił Choir Gospel z Kluczborka pod kierunkiem Magdy Dureckiej i Marleny Liśkiewicz, zespół „Wielokropek ”p. kier, Marii Tymczyszyna i Andrzeja Tymczyszyna ze SP nr 1 z Wołczyna, zespół „Italia” p. kier. Małgorzaty Pasznickiej ze SP z Wierzbicy Górnej, zespół „Sunrise” p. kier. Grzegorza Stępina z G-LZS w Wołczynie, zespół p. kier. Krzysztofa Odoja ze SP nr 2 z Wołczyna, dodatkowo pieśń „Ave Maria” zaśpiewała uczennica LO z Wołczyna Wiktoria Gołębiowska, a duet taneczny: Weronika Nylec i Jakub Wrześniak – uczniowie gimnazjum z Wołczyna pięknie zatańczyli „Walca angielskiego”. Całość zakończyła się grą i śpiewem ukochanej przez św. Jana Pawła II pieśni „Barka” – wszyscy gitarzyści; uczniowie, goście – nawet dyrektor SP nr 1 w Wołczynie pani Celina Zając, burmistrz Jan Leszek Wiącek i br. Artur Borkowski tym utworem ukoronowali uroczysty koncert.

Obchody związane ze św. Janem Pawłem II w Gimnazjalno – Licealnym Zespole Szkół w Wołczynie na długo zostaną w pamięci. Trzeba pamiętać, że były wyrazem miłości i radości do wielkiego Polaka i wspaniałego człowieka, z którego powinniśmy brać przykład.

Arleta Sójka - Cizio