I znów mamy wrzesień…

Opublikowano w Życie szkolne

Dziś (1 września) po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, wypoczęci i zrelaksowani uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej liceum oraz trzecich gimnazjum rozpoczęli mszą świętą celebrowaną przez brata Przemysława Tomasa (i katechetów) nowy rok szkolny 2014/2015.

Następnie (już w auli) dyrektor szkoły – p. Ewa Włos, przywitała wszystkich serdecznie. Podała informacje na temat pracy liceum w nowym roku i życzyła uczniom, powołując się na słowa naszego patrona: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”, owocnej pracy oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego sobie celu. Szczególnie gorąco zwróciła się do uczniów pierwszej klasy liceum. Cytując za JP II „Każdy ma swoje Westerplatte”, prosiła, by w tym roku ku naszym celom prowadziły nas te właśnie słowa. Nie zabrakło upominków i pamiątkowego zdjęcia.

Zobacz więcej zdjęć

Kolejnym punktem programu był montaż słowno – muzyczny poświęcony 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie w bardzo profesjonalny sposób przekazali, że nie wolno nikomu zapomnieć o historycznym wydźwięku dzisiejszej daty. 1 września 1939 roku Niemcy hitlerowskie napadły na Polskę, rozpoczynając tym samym trwający 6 lat, największy konflikt zbrojny w dziejach ludzkości. 75 lat temu dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach, a zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Pamiętajmy, by być wdzięczni tym, którzy walczyli o niepodległość naszego kraju. Dziś, 1 września 2014 roku, stojąc tutaj, nie musimy obawiać się o to, że nasz dom może zostać zbombardowany, a bliscy stracą życie, że będziemy musieli uciekać. Możemy z uśmiechem wspominać dopiero co zakończone wakacje i witać przyjaciół.

Dzisiejszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji – p. Tadeusz Olejnik, ojciec proboszcz – Bogdan Kordek, dyrektor Wołczyńskiego Ośrodka kultury – p. Rafał Neugebauer oraz przewodnicząca Rady Rodziców.

Przed nami kolejny rok nauki i ciężkiej pracy podczas zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. To kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju. Jesteśmy przekonani, że będzie on wyjątkowo udany. Tego wszystkim serdecznie życzymy.