Dzień integracji - Jak radzić sobie ze złością?

Opublikowano w Życie szkolne

Tradycyjnie, tak i też tego roku - 10 października 2014 r. odbył się „Dzień Integracji” gimnazjum. Na początku Samorząd Uczniowski przygotował pierwszakom bezpieczne otrzęsiny. Następnie przeszliśmy do gier i zabaw. Każda klasa zaprezentowała przygotowane przez siebie scenki, pokazując innym, w jaki sposób można konstruktywnie radzić sobie ze złością.

Zobacz więcej zdjęć

Pod okiem nauczycieli: Małgorzaty Wider, Anny Sęk, Elżbiety Głuszko-Poterałowicz, Mariana Koski, klasy uczestniczyły w różnego rodzaju zadaniach i sportowych konkurencjach, otrzymując punkty. Klasa, która zdobyła ich najwięcej, była zwolniona z kartkówek i sprawdzianów, otrzymując „Certyfikat na niepytanie, niepisanie sprawdzianów, kartkówek” w wybranym przez siebie dniu. Bezkonkurencyjna okazała się I „B”.

Wychowawcy nie tylko wspierali duchem swoich podopiecznych, ale czynnie włączyli się do zabawy, mając np. okazję zaprezentować swoje atrybuty w papierowym konkursie „Top model”.

Po kolacji nastąpiła upragniona dyskoteka. Wszyscy bawili się przednie, z pewnością dzięki świetnym didżejom i chęci do zabawy pozostałych. Uczyliśmy się Belgijki i szło nam całkiem nieźle.

M. Wider