Spotkanie misyjne

Opublikowano w Życie szkolne

Z inicjatywy naszego szkolnego Koła Misyjnego w poniedziałek 23 listopada, do naszej szkoły zagościł były misjonarz z Republiki Centralnej Afryki - brat Jerzy Steliga wraz z panią Danutą Bonowicz, dyrektor Sekretariatu Misyjnego Kapucynów w Krakowie. Spotkanie odbyło się na naszej auli i było skierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Zobacz więcej zdjęć

Podczas spotkania wpierw przedstawiciele Koła Misyjnego zaprezentowali swoją dotychczasową działalność na rzecz misji, następnie po przywitaniu gości przez naszą panią Dyrektor Ewę Włos, zaprezentowano projekcję krótkiego filmu przedstawiającego pracę misyjną brata Jerzego Steligi w Afryce. Po filmie misjonarz podzielił się swoim doświadczeniem misyjnym i odpowiadał na pytania uczniów. Następnie pani Danuta zaprezentowała działalność sekretariatu misyjnego, który zajmuje się organizowaniem pomocy dla misji kapucyńskich w Afryce. Oprócz spotkania z ciekawymi gośćmi, można było zobaczyć wystawę misyjną z ciekawymi eksponatami z Afryki, a także poczęstować się afrykańską herbatą i miodem. Nasze Koło Misyjne planuje współpracę z dziełem misji kapucyńskich, tak więc jeszcze w tym roku szkolnym doświadczymy ducha misyjnego w naszej szkole i będziemy mogli włączyć się w tą piękną inicjatywę pomocy potrzebującym w Afryce.