Metamorfoza, czyli skruszony skąpiec

Opublikowano w Życie szkolne

Wyjazd do Opola klas I B i I C okazał się mile spędzonym czasem. Odwiedziliśmy Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Emanuela Smółki oraz obejrzeliśmy spektakl w Teatrze Lalki i Aktora.

Akcja sztuki rozgrywa się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie opowiada o człowieku, który był obojętny wobec innych ludzi i nienawidził świąt. Niedawno zmarł jego wspólnik i firma została w rękach skąpca. W wigilijną noc przychodzi do niego zjawa zmarłego Jakuba Marle`ya i informuje go, iż odwiedzą go kolejno: duch minionych świąt, tegorocznych i przyszłych. Po ich wizycie główny bohater zmienia się. Przeraził się tego, co pokazały mu duchy i postanawia naprawić swoje błędy.

Zobacz więcej zdjęć

Historia jest bardzo pouczająca, a jej obejrzenie zmusza do przemyśleń. Z pewnością warto ją poznać. Cieszymy się, że mogliśmy ją zobaczyć na deskach teatru.

W bibliotece podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna miała zajęcia w języku angielskim. Były one poświęcone stolicy Wielkiej Brytanii. Wirtualny spacer po starym mieście pozwolił nam poznać sekrety Londynu i jego mieszkańców. Grupa druga uczestniczyła w prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną. Dotyczyła ona różnorodnych sposobów wypożyczania książek (nawet przez internet). Następnie obejrzeliśmy bibliotekę „od kuchni” - jak magazynuje się zbiory, kataloguje je, skanuje i tworzy wirtualne księgi.

Warto było pojechać ...