Licealiści w Filharmonii Opolskiej

Opublikowano w Życie szkolne

W piątek 8.04 klasa druga i trzecia liceum pojechała do Opola na wycieczkę do Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera na wystawę obrazów Olega Skupliaka oraz do Teatru Lalki i Aktora na spektakl pt. "Dziady". Gdy dotarliśmy do filharmonii, przywitały nas dwie panie, które zapoznały nas z tamtejszymi zasadami. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po całej filharmonii, omijając najważniejsze pokoje, ponieważ były odnawiane, a w jednym z nich był gość specjalny. Zobaczyliśmy wystawę "Wielki Mały Książę" poświęconą książce A. de Saint - Exupery'ego. Na zakończenie weszliśmy do sali i wybrane osoby próbowały zagrać na trąbce. Nielicznym się to udało, ponieważ jak się okazuje, wcale nie jest to takie łatwe.

Po zakończonym zwiedzaniu udaliśmy się do teatru, w którym dziwnie nas przyjęli, ponieważ kazali nam zostawić swoje torebki na recepcji. Nigdy nie spotkałam się z taką praktyką, więc było to dla mnie niemiłe i dziwne zaskoczenie, jednak jak się okazało uzasadnione.

Gdy zostawiliśmy wszystkie swoje rzeczy w recepcji, udaliśmy się na spektakl. Przy wejściu do sali czekali na nas aktorzy, którzy rozprowadzali nas do miejsc, które mieliśmy zająć. Siedzieliśmy na wykonanych lalkach, które strasznie wyglądały. Atmosfera panująca podczas spektaklu była przerażająca. Pomimo tego spektakl bardzo mi się podobał.

Sara Lewek III LO