Mistrzowie czytania

Opublikowano w Życie szkolne

1 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się po raz trzeci konkurs pięknego czytania pod hasłem „Mistrzowie czytania”. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjum i liceum. Wśród uczniów gimnazjum pierwsze miejsce ex aequo zajęli Dawid Tyszkowski z klasy I B i Jakub Wrześniak z klasy III B. Trzecie miejsce przypadło Magdalenie Zator, uczennicy klasy I D . Jury postanowiło nie przyznawać drugiego miejsca.

W liceum zwyciężczynią okazała się Dominika Schudok z klasy II LO, miejsce drugie przyznano Darii Gabryel też z klasy II LO, a trzecie miejsce zajęła Roksana Warzecha z klasy I LO. Nagrodę publiczności wywalczyła również Dominika Schudok, która zmierzyła się z trudnym fragmentem tekstu pochodzącym z powieści „Chłopi” Władysława Reymonta.

W trakcie obrad jury, uczniowie wybranych klas, mieli możliwość obejrzenia filmików reklamujących różne książki. Prezentacje wykonali gimnazjaliści z klasy I B Dawid Tyszkowski i Jakub Krzyżowski oraz Kinga Więcek z kl. II B. Filmiki licealistów z klasy II były oparte na motywach nowel Henryka Sienkiewicza. W role bohaterów wcielili się sami uczniowie, pokazując swój talent artystyczny. Natomiast uczniowie klas III liceum w ramach rozszerzenia przygotowali reklamy książek wartych – według nich – przeczytania.

Mamy nadzieję, że impreza podobała się wszystkim zebranym i choć trochę zachęci do spotkania z książką. Zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Anna Napieraj
Bogumiła Niedziałek-Jungowska
Marzanna Ossolińska-Olszyńska