Język obcy już nie obcy!

Opublikowano w Życie szkolne

Jak co roku 40 uczniów Gimnazjalno - Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie uczestniczyło wraz z nauczycielami języków obcych panią Bernadetą Mioską i Beatą Tyszkowską w zajęciach i warsztatach językowych organizowanych przez Politechnikę Wrocławską w ramach obchodów Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Była to jednocześnie okazja do włączenia się w obchody tegorocznego Dnia Języków Obcych.

Uczestnicy zajęć podzieleni na dwie grupy językowe rozwijali swoje umiejętności i poszerzali wiedzę w zakresie wybranych tematów:

  • Szkocja - kraina legend i tradycji, -Szkocja to nie tylko potwór z Loch Ness, mężczyźni ubrani w kilty czy dudy. Kraina ta leżąca na północy Wysp Brytyjskich skrywa w sobie wiele tajemnic i niespodzianek. Uczestnicy udali się w magiczną podróż odwiedzając różnie miejsca - miasta, tajemnicze zamczyska, wielobarwne wrzosowiska, słabo zaludnione tereny górzyste. W podróży towarzyszyły im mity i legendy nierozerwalne związane z historią i kulturą tego przepięknego kraju.
  • Londyn - różne oblicza miasta, -Londyn to jedna z najczęściej odwiedzanych metropolii na świecie przyciągająca nie tylko turystów ale także ludzi z całego świata, którzy chcą się tam osiedlić. Dla jednych jest to miasto marzeń i ogromnych możliwości, dla innych - kontrastów, dla mnie zaś to miasto o różnorodnych obliczach. Uczestnicy zajęć udali się na wyprawę do Londynu, miejsca gdzie teraźniejszość ściśle związana jest z przeszłością, tradycje z nowoczesnością a każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego.
  • Słodki smak wybranych rejonów w Niemczech,- Podczas tych zajęć edukacyjnych młodzież zapoznała się z najbardziej reprezentatywnymi wyrobami cukierniczymi z terenu Niemiec, technologią ich wytwarzania oraz z walorami turystycznymi rejonów, z których pochodzą omawiane produkty. Zajęcia zakończył quiz, który rozszerzył i utrwalił zakres podanych wiadomości wśród obecnych.
  • Spotkania z nowoczesną technologią na filmie "Elegancja i precyzja lasera" - Celem warsztatów było rozwijanie zainteresowań młodzieży najnowszymi osiągnięciami techniki na podstawie działania lasera, jego wykorzystania w różnych dziedzinach oraz pomoc w nabywaniu umiejętności rozumienia terminologii technicznej w języku obcym ( jęz. niemiecki) i dzielenia się uzyskaną wiedzą z rówieśnikami.