Zamkowy turniej poetycki w Brzegu

Opublikowano w Życie szkolne

25 listopada 2016 r. Zamek Piastów Śląskich w Brzegu gościł młodych poetów (młodzież gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych) z województwa opolskiego, którzy uczestniczyli w Zamkowym Turnieju Poetyckim, odbywającego się każdego roku w ramach XXVII Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. Wiersze, prezentowane przez młodzież,oceniało międzynarodowe jury-znani poeci z dużym dorobkiem poetyckim (Czechy, Niemcy, Litwa, Białoruś, Ukraina, Węgry, Polska)

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy we wspomnianym turnieju, zdobywając znaczące laury. W tym roku reprezentowani byliśmy przez cztery licealistki: Paulinę Jantos, Natalię Nalepę, Oliwie Marach, Paulę Przygodę-Kuś.

Mecenasem turnieju jest Marszałek Województwa Opolskiego, a jego doradca p. Janusz Wójcik, który jak zawsze, powitaniem poetów rozpoczął turniejowe potyczki młodych miłośników poezji a tym samym kultury wysokiej.

W turnieju łącznie uczestniczyło 28 uczniów, głównie szkół średnich, każdy prezentował 2 wiersze, które w tym roku były wyjątkowo na wysokim poziomie, jury miały trudne zadanie oceniając te utwory.

Nagrodę wręczył Marszałek Województwa Stanisław Rakoczy i dyrektor ZSZ nr 1 w Brzegu oraz dyrektor muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Pierwsza nagrodę otrzymała nasza uczennica Paulina Jantos, która otrzymała w nagrodę talon do sklepu Empik na 150 zł .