Mateusz Łężny został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Opublikowano w Życie szkolne

Mateusz osiągnął życiowy sukces zdobywając 91% punktów, uzyskując tytuł laureata w finale wojewódzkim Konkursu Geograficznego. Ten wynik zawdzięcza swoim geograficznym zainteresowaniom i wielkiej pracy jaką włożył przygotowując się do finałowej rozgrywki, która miała miejsce 8 marca br. w Opolu. 

Mateusz jest uczniem klasy IIIB, ma szerokie zainteresowania, oprócz geografii lubi także matematykę. Ponadto rozwija swoje predyspozycje muzyczne uczęszczając na lekcje nauki gry na keyboardzie w Wołczyńskim Ośrodku Kultury. Interesuje się także sportem, szczególnie lubi piłką nożną i jak mawia o sobie, że na wakacjach będzie można go często znaleźć na „Orliku”. Lubi się uczyć, ale tak jak większość uczniów woli wakacje.

Z rzeczy, która go bardzo ucieszyła za zdobycie tytułu laureata to zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego w części przyrodniczej, bez pisania otrzyma 100% punktów! Ponadto Mateusza czeka piękna uroczystość organizowana corocznie przez Kuratora Opolskiego. W miesiącu maju lub czerwcu zostanie zaproszony wraz z rodzicami i nauczycielem przedmiotu na uroczystą galę podsumowującą tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w województwie opolskim.

W historii gimnazjum Mateusz jest naszym piątym z kolei laureatem w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Opolskie. Jest to jego wielki sukces i ogromny prestiż dla szkoły. Wielkie gratulacje!