Konkurs recytatorski po niemiecku

Opublikowano w Życie szkolne

16 maja 2017 r po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwudziestej trzeciej edycji Konkursu Recytatorskiego "Jugend trägt Gedichte vor“-"Młodzież recytuje poezję" , organizowanego przez Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Konkurs ten na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych organizowanych na terenie województwa opolskiego i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

W trakcie konkursu uczniowie zaprezentowali dwa wybrane utwory poetyckie w języku niemieckim. Naszą szkołe reprezentowali: Olaf Piwowar, Zofia Martyniszyn, Elżbieta Kuka, Viktoria Fufi- Dłubak, Syntia Retig oraz Magdalena Zator.

Uczennica Viktoria Fufi- Dłubak z klasy III c, otrzymała za interpretację swoich wierszy specjalne wyróżnienie. To kolejny sukces uczennicy, gdyż w ubiegłym roku, dostała się do finału tego konkursu. Gratulujemy!

B. Ł.-J.