Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 17/18

Opublikowano w Życie szkolne

Dnia 4 września 2017 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Odwiedzili nas ważni goście, aby wspólnie rozpocząć kolejny etap naszej nauki. Gościliśmy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wołczynie Pana Waldemara Antkowiaka, Panią dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszkę Wilczek, dyrektora WOK Pana Rafała Neugebauera oraz pastora Kościoła Zielonoświątkowego Andrzeja Urgacza.

Częścią artystyczną zajęli się uczniowie z klasy 3b, 3d i 3 LO, których przygotowali pani Emilia Bysiec i pan Krzysztof Staszewski. Uroczystości towarzyszyły piękne wiersze i piosenki, które wspominały wydarzenia sprzed 78 lat, gdy Polska została zaatakowana przez żołnierzy Trzeciej Rzeszy. Prezentację na ten temat przygotował Jakub Dąbrowski.

Mamy nadzieję, że wakacyjne wspomnienia i przygody zostaną z nami na długo. Teraz nadszedł czas ciężkiej pracy i nauki. Pragniemy, aby nowi uczniowie z łatwością zaaklimatyzowali się w naszej szkole i z chęcią rozwijali swoje zainteresowania. O tym oraz o zmianach w szkole mówiła Pani dyrektor Ewa Włos. Pani dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi przywitali kolejny rocznik uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego. Wszyscy uczniowie klasy pierwszej LO otrzymali upominki.

Po uroczystym rozpoczęciu udaliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Julia Bednarczuk/Krzysztof Staszewski


4 września o godz. 8.00 zainaugurowany został nowy rok szkolny 2017/2018 dla uczniów drugich klas gimnazjalnych i klas siódmych kontynuujących naukę w ramach ośmioklasowej szkoły podstawowej – obecnie w SP nr 3. Uroczystość rozpoczęła się akademią z udziałem uczennic z klasy II B i II C gimnazjum. Dziewczyny żegnały wakacje w letnim wesołym nastroju, aczkolwiek z nutą żalu i nostalgii, bo  oto zaczynają się obowiązki. No cóż, wszyscy chcielibyśmy, aby wakacje trwały dłużej, a tymczasem na 10 miesięcy trzeba porzucić górskie wędrówki, beztroskie wylegiwanie się na plaży i czas do nauki. Ale każdy mijający tydzień zbliża nas do czerwca, a wtedy …………