Turniej Maszyn Wiatrowych

Opublikowano w Życie szkolne

2 grudnia (sobota) odbyły się VI eliminacje Turnieju Maszyn Wiatrowych, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły w różnym przedziale wiekowym. Z samego rana o godz. 5:30 wyjechaliśmy do Koźla, w którym rozegrał się ostatni etap konkursu przed finałem.

Po dotarciu na miejsce zrobiliśmy ostatnie poprawki wiatraków oraz zarejestrowaliśmy się. Z naszej szkoły udział wzięło 12 drużyn. O godz. 11:00 rozpoczęły się pomiary maszyn w kategorii szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Pod uwagę brane były trzy kategorie: największa moc, największe obroty i największy moment. Najlepsza z naszej szkoły okazała się drużyna ,,Sisters Team”, w składzie Marta i Dagmara Kościuk, które pojechały na finał do Piaseczna, który odbył się 9.12.17r. i zajęły tam 24 miejsce ze 150 drużyn z całego kraju.

Po zakończeniu eliminacji w Koźlu pojechaliśmy na posiłek do McDonald’a. Do domu wróciliśmy ok. 16:00. Bardzo miło wspominamy ten dzień. Był on dla nas dobrą nauką i zabawą. Na pewno weźmiemy udział w Turnieju Maszyn Wodnych, który już niedługo.