Wielki sukces Zuzi Rzepkowskiej

Opublikowano w Życie szkolne

Nasza gimnazjalistka zdobyła tytuł laureatki w wojewódzkim finale Konkursu Geograficznego, który odbył się 6 marca br. w Opolu. Uczennica uzyskała bardzo wysoki wynik na poziomie 91% i jak sama wspomina osiągnięty sukces zawdzięcza długim godzinom nauki, która nie zawsze przychodziła jej tak łatwo, jakby tego chciała. Na dwa tygodnie przed finałem Zuzia miała poważne kłopoty zdrowotne, co mocno utrudniło jej przygotowania do finałowej rozgrywki, ale dzięki wielkiemu zaangażowaniu i nabytej wcześniej wiedzy wszystko skończyło się bardzo pomyślnie. Należy wspomnieć, że do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się z najwyższym wynikiem w województwie opolskim zdobywając aż 99% punktów.

Zuzia jest uczennicą klasy IIIB, ma szerokie zainteresowania, oprócz geografii lubi także biologię oraz język polski. Stara się także rozwijać swoje zdolności plastyczne, dużo czasu spędza rysując i malując. W konkursie geograficznym bierze udział od pierwszej klasy gimnazjum, co roku uzyskując kwalifikacje do etapu gminnego. Zuzia jest bardzo zadowolona ze swojego sukcesu, ale oprócz tego jest jeszcze coś, co daje jej dużo radości i jak sama stwierdza "Zdecydowanie najbardziej cieszy mnie fakt zwolnienia z przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego, której obawiałam się najmocniej. Tytuł laureata uprawnia mnie do otrzymania 100% punktów bez pisania testu".

W historii naszego gimnazjum Zuzia jest szóstym z kolei laureatem w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Opolskie. Jest to wielki splendor dla szkoły i ogromny sukces uczennicy. Gratulacje i "chapeau bas"!!!