British Day

Opublikowano w Życie szkolne

Dziś w szkole obchodziliśmy BRITISH DAY. Organizacja tego dnia jest ściśle związana z realizacją projektu Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej w ramach programu unijnego PO WER. Dwunastu nauczycieli szkoły- w tym kadra zarządzająca, brali udział w szkoleniach zagranicznych- kursach języka angielskiego na różnych poziomach i kursach metodycznych. Dwutygodniowe szkolenia odbywały się w południowej Anglii od lipca 2017 do marca 2018 w miastach: Brighton, Eastbourne i Oxford.

Dziś w działania projektowe, oprócz samych nauczycieli zaangażowanych w projekt, aktywnie włączyli się również uczniowie naszej szkoły, przygotowując prezentacje multimedialne o Wielkiej Brytanii, wystawę plastyczną odwiedzonych przez nauczycieli miast i biorąc udział w konkursie wiedzy o tym państwie. Niepokonana była klasa 7d, która w nagrodę otrzymała certyfikat na niepytanie w wybranym przez klase dniu.

Zorganizowano również Tee Time {#tea}, gdzie wszyscy w towarzystwie angielskiego Lorda R. i jego przyjaciółki mogli spróbować tradycyjnego trunku- herbatki angielskiej. Koniec spotkania uwieńczony został piosenkami angielskimi w wykonaniu uczennic: Weroniki Stankiewicz i Wiktorii Zehaluk i pokazem slajdów z poszczególnych mobilności.

B.Ł.-J.