Światowy Dzień AIDS

Opublikowano w Życie szkolne

Od 1988 r. z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Wiele osób przypina Czerwoną kokardkę. „Czerwona Kokardka” to symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowanie w walkę z AIDS. Stanowi pierwszy krok na drodze upowszechnienia problematyki HIV i AIDS. W tym roku Światowy Dzień AIDS po raz kolejny obchodzony jest pod hasłem UNAIDS: ZERO NOWYCH ZAKAŻEŃ. ZERO DYSKRYMINACJI. ZERO ZGONÓW Z POWODU AIDS.

W naszej szkole także pamiętaliśmy o tym święcie.

  • 22.11.2013r 4 licealistów (Natalia Pałka, Patrycja Siemońska, Patryk Rubin i Michał Adamski) wzięło udział w warsztatach w LO w Kluczborku, prowadzonych przez psychologa p. A. Włodarczyk nt. zagrożeń związanych z HIV/AIDS.
  • 26.11.2013r 16 licealistów z kl. I-III zmagało się w etapie szkolnym Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS „Warto wiedzieć plus czy minus”. Do Powiatu dostały się: Natalia Ząber, Alicja Krzyworzeka, Marzena Luberda.
  • 28.11.2013r- miały miejsce trzygodzinne warsztaty dla liderów młodzieżowych z klas III gimnazjum i I,II liceum (21 osób) pt. „HIV/AIDS to też mój problem”, prowadzone przez pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Kluczborka.
  • 3.12.2013r odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS „Warto wiedzieć plus czy minus”, w którym I miejsce zdobyła nasza uczennica Natalia Ząber. Serdecznie gratulujemy!!!