Niepodległa - Konkurs Pieśni Patriotycznej

Opublikowano w Życie szkolne

Tegoroczna – XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej ma szczególny charakter ze względu na zbliżające się Święto Niepodległości w setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy.

Celem konkursu jest popularyzacja różnorodnych pieśni patriotycznych, wyłonienie szczególnie uzdolnionych wokalistów i wybitnych interpretacji muzycznych oraz celebracja rocznicy.

Dnia 16 października w powiecie kluczborskim eliminacje do etapu wojewódzkiego odbyły się w Zespole Szkół w Wołczynie. Oprócz naszych reprezentantek konkursu gościliśmy u siebie uczennice wraz z opiekunami z Zespołu Szkół w Byczynie oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kuczborku. Wykonania młodych i uzdolnionych wokalistów oceniało jury w składzie: Iwona Sarnowska – dyrektor Ośrodka Kultury w Byczynie, Małgorzata Pieńkowska – dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Wołczynie oraz Rafał Neugebauer – dyrektor Wołczyńskiego Ośrodka Kultury w Wołczynie. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie uczestniczki konkursu: Paulina Boduch - Zespół Szkół w Wołczynie (I kategoria wiekowa 13-16 lat) oraz Magdalena Pawlik - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kluczborku (II kategoria wiekowa 16-20 lat).

Gratulujemy i życzymy wygranej w Opolu!