Pies, który gryzie własną nogę

Opublikowano w Życie szkolne

Wrogość w ludzkiej wersji to zupełny brak ciekawości drugiego człowieka. Pod tym względem jesteśmy gorsi niż zwierzęta, nie ma na Ziemi drugiego gatunku tak bezinteresownie wrogiego do siebie samego. Czułość to dla mnie ciekawość, otwartość i wola spotkania. Starcza jej niestety zwykle tylko dla najbliższych. /Malina Prześluga/

Wyjazd popołudniowy. Czy to jest możliwe? Oczywiście. 18 października część osób z klasy 1 LO wraz z wychowawczynią Iwoną Baldy pojechała na wycieczkę po lekcjach do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Mieliśmy okazję pierwszy raz być na próbie czytanej, którą był dramat pt. „Czułość” Maliny Prześlugi. Było to spotkanie w ramach cyklu DRAMAT W AKCJI.

Po wystąpieniu aktorów mieliśmy możliwość zagłębienia się w temat, przedyskutowania wszystkiego z aktorami, a także z reżyserem próby Adamem Nalepą. Rozmowy dotyczyły tego, jak powierzchownie oceniamy ludzi oraz jak boimy się kontaktu z drugim człowiekiem. Doszliśmy do wniosku, że obejrzany dramat jest o życiu, które jest podróżą, o nas, o samodestrukcji człowieka. Dowiedzieliśmy się, że inspiracją do napisania sztuki przez autorkę, był obraz ukraińskiego malarza, który przedstawiał psa gryzącego własną nogę.

Wszystkim bardzo spodobała się taka forma wycieczki i planujemy kolejne.

JŁ, KB