Warszawa jest piękna

Opublikowano w Życie szkolne

Nasza 3-dniowa wycieczka klasowa do Warszawy była niezapomniana. Zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc. Ogrody Królewskie przy Pałacu w Wilanowie oraz Łazienki Królewskie zachwyciły nas jesiennymi barwami. Wycieczka także była dobrą lekcją historii, ponieważ odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Były również ciekawe impresje naukowe jakich doświadczyliśmy podczas wizyty w Centrum Naukowym Kopernik i oglądania seansu 3D "Astronauta" w Planetarium. Oglądaliśmy także panoramę stolicy z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki jak i z bliska przypatrywaliśmy się zabytkom położonym na Starym Mieście i przy Trakcie Królewskim.

Nie mogło także zabraknąć zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego oraz zwiedzania pięknych wnętrz Zamku Królewskiego. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą na Stadionie Narodowym, gdzie przez chwilę poczuliśmy prawdziwe "piłkarskie emocje".

Były także miłe niespodzianki, do których można zaliczyć przypadkowe spotkanie w Katedrze św. Jana Chrzciciela z br. Marianem Markiewiczem, kierowcą Patrona naszej szkoły Jana Pawła II, który to kilka lat temu był gościem naszej szkolnej społeczności i mile wspominał tamte spotkanie.

Czas spędzony w gronie klasowym sprawił, że wszyscy są teraz bardziej zintegrowani.

klasa 3 C