Pierwszy Dzień Wiosny

Opublikowano w Życie szkolne

21 marca świętowaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Na uczniów klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum czekały atrakcyjne zajęcia. Dzień zaczęliśmy od konkursów na najbardziej ekologiczną Panią Wiosnę oraz maratonu filmowego z lekturą. Uczniowie klas siódmych i ósmych mieli również za zadanie ułożyć wierszyk wiosenny. Na lekcji czwartej i piątej dziewczęta mogły poćwiczyć zumbę z instruktorką fitnessu i trenerem personalnym panią Agatą Hojeńską oraz poznać tajniki naturalnego makijażu z panią Zuzanną Kowaluk. W tym czasie chłopcy uczestniczyli w rozgrywkach sportowych oraz grali w gry planszowe. Oprócz tego, koleżanki z klasy 3c sprzedawały w sali 106 przepyszne gofry. Oto kilka fotek z tego pełnego dobrego humoru i świetnej zabawy dnia, oraz kilka wierszy ułożonych przez naszych uczniów.

7d
Wiosna tu wiosna tam,
zima nic nie zrobi nam.
Bocian chodzi, bocian lata,
gniazda szuka, szuka ptaka,
Zaraz znajdzie już robaka,
Wiosna w koło, miłość koło,
jeszcze trochę, żegnaj szkoło.

7 e
Wsłuchaj się jak ptaszki śpiewają
Przypatrz się jak kwiatki rozkwitają
Poczuj jak wiatr wiosenny zawieje
Wtedy od nowa odzyskasz nadzieje
Nadzieje na lepsze dni
Wesołych ludzi multum śni
Słońce dzisiaj pięknie lśni
Dzisiaj i ty uśmiech ślij
Uśmiechnij się do życia znów
Nie używaj zbędnych słów
Nie oszukuj dalej snów
Wiosna jest tuż tuż

8 b
Pani Wiosna,
Znów owocna,
Szczęście daje,
Jest zawsze radosna.
Odgania chmury,
Odsłania słońce,
Pąki rozkwitają
Na pięknej łące.

8 c
Wszędzie widzę wiosny piękność,
Aż mam w sercu błogą miękkość.
W każdym szczęścia cały wór,
Wiosnę kocha każdy stwór.
Wszyscy poszli już do parku
głośno jest jak na jarmarku.
Pąki na drzewach rosną,
jak to zwykle bywa wiosną.