Kolejny sukces na olimpiadzie - etap wojewódzki

Opublikowano w Życie szkolne

14.05.2019 roku w Ochotniczej Straży Pożarnej, w Opolu Grudzicach odbył się etap wojewódzki XIV Olimpiady Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII D Dagmara Kościuk, która wcześniej na eliminacjach regionalnych zdobyła pierwsze miejsce i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.Olimpiada odbywała się w 2 etapach. Pierwsza część składała się z pisemnego testu (50 pytań), na rozwiązanie którego uczniowie mieli 45 min., a w drugiej każdy uczestnik musiał się zaprezentować rozwijając temat: OD 100 LAT WSZĘDZIE DLA WSZYSKICH. Po trudnych i wyczerpujących zmaganiach między uczniami z całego województwa doszło do finału, gdzie uczennica naszej szkoły Dagmara Kościuk pokonała dużą konkurencję zajmując wysokie III miejsce. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

Opiekun Szkolnego Koła PCK: Anna Sęk