Wyjazd do Wiednia

Opublikowano w Życie szkolne

Dnia 13 grudnia 2013r uczniowie klasy II LO, I LO i klas IIIf oraz IIIa Publicznego Gimnazjum wraz z opiekunami zwiedzili stolicę Austrii. Już w czasie drogi podziwiać można było malownicze  górskie krajobrazy. Po dotarciu na miejsce przewodniczka opowiedziała nam historię Wiednia i oprowadziła grupę po słynnym Ringu, wewnątrz którego  znajdują się największe atrakcje turystyczne stolicy Austrii.

Zobacz więcej zdjęć

Następnym przystankiem było Muzeum Historii Naturalnej, w którym podziwiać można było zarówno kamienie szlachetne jak i proces ewolucji człowieka. Każda sala wzbogacała o nową wiedzę i doświadczenia. Repliki zwierząt sprawiały wrażenie żywych, szkielety dinozaurów pokazywały nam jacy mali jesteśmy w porównaniu do tych stworzeń, a  interaktywny dionozaur  nie jednemu napędził stracha. Interaktywna plansza  w sali antropologicznej pozwalała dokładnie przyjrzeć się szkieletowi człowieka oraz pokrótce przybliżyć nam pracę antropologów i archeologów. Wizualizacja zmiany położenia kontynentów pozwoliła nam się poczuć jakbyśmy podróżowali w czasie.

Ostatnim przystankiem był Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie spróbować można było tamtejszych smakołyków, podziwiać piękne ozdoby świąteczne oraz kupić pamiątki, które będą przypominały to niesamowite przeżycie. Wrażenia z wycieczki były oszałamiające - z pewnością Wiedeń jest magicznym miejscem gdzie można wracać wiele razy a muzeum ma tyle atrakcji, że nie jeden z nas spędziłby tam wiele godzin.