XXV Gimnazjalne Kulturalia

Opublikowano w Życie szkolne

To już XXV spotkanie z Kulturaliami. 11 lutego 2014 r. w murach Gimnazjalno – Licealnego Zespołu Szkół w Wołczynie odbyły się kolejne- jubileuszowe Kulturalia. Na początku spotkania, Dyrektor szkoły, pani Ewa Włos przywitała wszystkich przybyłych gości i przedstawiła program imprezy.

Zobacz więcej zdjęć

Jako pierwsza prezentowała swoją twórczość pani Agnieszki Marciniak, mieszkanka Wołczyna, która bardzo ciekawie opowiadała o  swojej przygodzie z malarstwem, o tym co skłoniło ja do tworzenia na płótnie,czyli o historii jej przygody z pędzlem. Historia jest dość krótka, ponieważ Pani Agnieszka  jest początkującą malarką, która realizuje swoją pasję zaledwie od 3 miesięcy.Tematem jej dzieł są pejzaże, ale nie tylko, tworzy także obrazy współczesne. Próbowała różnych technikale przede wszystkim preferuje farby olejne. Pomysły  i technikę czerpie od malarza Igora Saharowa. Pani A.Marciniak zachęcała  do malowania także młodych ludzi. Podając swoją osobę jako przykład człowieka realizującego swoje marzenia, nawet jeśli początki są trudne to warto.

Drugim punktem kulturaliów był wywiad uczennicy 1 klasy naszego liceum-Anny Kosmali z Kamilem Kasprzakiem-także uczniem 1 klasy-autorem świeżo wydanej powieści fantasy "Wyspy Legerdy" Kamil jest przykładem,że można spełniać swoje marzenia bez względu na wiek. Nasz kolega ze szkoły napisał i wydał swoją pierwsza książkę "Wyspy Legerdy.Żelazny Łuk". Jest to wielki sukces Kamila,bardzo go cenimy i podziwiamy.  Dzięki rozmowie z Kamilem mogliśmy się  dowiedzieć  ciekawych informacji o kulisach powstawania jego książki. Pełna wersja wywiadu dostępna jest w postaci filmu na naszej stronie internetowej – koniecznie obejrzyjcie !!

Ostatnim wydarzeniem był występ,przede wszystkim uczniów II klasy liceum w Wołczynie -"A to wszystko nie na darmo".Przedstawienie było poświęcone rocznicy powstania styczniowego. Przygotowania techniczne oraz próby odbywały się pod czujnym okiem pani mgr Bogumiły Niedźiałek-Jungowskiej i mgr Marzanny Ossolińskiej-Olszyńskiej. Występ zrobił ogromne wrażenia nie tylko na widzach,ale także na nas-wystepujących,gdyż choć na moment mogliśmy się przenieść w czasy powstania.

Na zakończenie wszyscy występujący na kulturaliach zostali nagrodzeni skromnymi upominkami. Można było także kupić książkę Kamila i obejrzeć obrazy pani A.Marciniak pt:."Zatrzymane chwile".