Dziewczyny z Wołczyna niepokonane!

Opublikowano w Gimnazjada

11 stycznia 2016 roku w Wołczynie odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentantki naszego gimnazjum pokonały 12:2 drużynę z Chocianowic i 15:1 drużynę z Bogacicy, uzyskując tym samym awans do półfinału wojewódzkiego. Szczypiornistki wystąpiły w następującym składzie:
Podkówka Martyna , Paluszczyszyn Martyna ,Starek Zuzanna, Nylec Weronika, Łagocka Dominika, Przytuła Natalia, Ogrodowiak Monika, Nawrot Monika, Betkier Małgorzata, Adamska Marcelina, Grusa Paula, Kisielewska Dominika, Ferfet Paulina, Sarnowska Marta, Szulc Kinga.

12528124 861474647306310 1752378431 n

Pierwsze półrocze bieżącego roku szkolnego przyniosło same sukcesy sportowe dziewcząt na szczeblu powiatu. Były one niepokonane w sztafetowych biegach przełajowych, w piłce nożnej, w halowej piłce nożnej i w piłce ręcznej. Zajmowały również czołowe miejsca w indywidualnych biegach przełajowych, uzyskując kwalifikacje do finału wojewódzkiego, w którym to wysokie, IV miejsce zajęła uczennica klasy III A - Martyna Podkówka. Większość dziewcząt reprezentujących naszą szkołę uczęszcza do klas o zwiększonej liczbie godzin z wychowania fizycznego, co z pewnością przyczynia się do osiągania wysokich wyników w sporcie.

Anna Siarka