Dziewczyny wicemistrzyniami Opolszczyzny

Opublikowano w Gimnazjada

Wicemistrzostwo woj. opolskiego w halowej piłce nożnej wywalczyły dziewczyny z naszego gimnazjum na zawodach, które odbyły się 4 kwietnia w Komprachcicach. W turnieju wzięło udział 8 najlepszych drużyn naszego województwa, były to reprezentacje: PG nr8 w Opolu, PG nr2 w Brzegu, PG w Praszce, PG w Kolonowskim, PG nr2 w Krapkowicach, ZS w Otmuchowie, ZS-P w Łączniku i PG w Wołczynie.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze systemem każdy z każdym. Nasze zawodniczki w fazie grupowej radziły sobie rewelacyjnie. Wygrały 4-0 z PG nr8 Opole, 2:0 z PG nr2 Krapkowice i zremisowały z ZS-P w Łączniku. Do fazy pucharowej awansowały z pierwszego miejsca w grupie.
Niestety meczu o pierwsze miejsce nie udało się wygrać, drużyna z PG nr2 w Brzegu okazała się minimalnie lepsza.

Z Komprachcic dziewczyny wyjechały z tytułem wicemistrzyń województwa, okazałym pucharem i wspaniałymi nagrodami w postaci strojów sportowych. Oprócz tego najlepszą bramkarką turnieju wybrana została nasza reprezentantka- Monika Nawrot, a tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Martynie Podkówce.

Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Martyna Podkówka, Martyna Paluszczyszyn, Weronika Nylec, Natalia Przytuła, Katarzyna Bielska, Dominika Łagocka, Justyna Debudaj, Małgorzata Betkier, Monika Nawrot, Monika Ogrodowiak, Alicja Kisielewska.

Opiekun Anna Siarka