Powrót na podium po trzech latach

Opublikowano w Gimnazjada

Piłkarska jesień gimnazjalistek zakończyła się ogromnym sukcesem. Dziewczęta z Wołczyna po trzech latach przerwy, wywalczyły miejsce na podium Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W ramach gimnazjady osiągnęły we wspaniałym stylu trzecie miejsce w województwie w halowej piłce nożnej. Droga do sukcesu prowadziła przez trzy turnieje.
Zawody powiatowe rozegrane w Wołczynie 09.11 2016r, gdzie pokonaliśmy PG nr 5 w Kluczborku 8: 0.

Półfinał wojewódzki odbył się 23 listopada w Prudniku. Po bardzo trudnych meczach, dziewczęta zajęły pierwsze miejsce i upragniony awans do najlepszej czwórki mistrzostw województwa. Wyniki przedstawiały się następująco:

Szkoła

1

2

3

4

Bramki

Punkty

Miejsce

PG Łącznik

 

0 – 0

2 – 3

3 – 0

5 – 3

4

III

PG Wołczyn

0 – 0

 

3 – 2

6 – 0

9 – 2

7

I

PG 7 Opole

3 – 2

2 – 3

 

5 – 0

10 – 5

6

II

PG Chróścice

0 – 3

0 – 6

0 – 5

 

0 – 14

0

IV

Finał wojewódzki odbył się 30 listopada w Pakosławicach. Nasza drużyna piłkarek otarła się w turnieju o wicemistrzostwo województwa, ale zdobycie brązowych medali i trzeciego miejsca w województwie opolskim wśród gimnazjów to też ogromny sukces.

Szkoła

1

2

3

4

Bramki

Punkty

Miejsce

PG Stare Siołkowice

 

2:0

2:1

1:2

5:3

6

II

PG 2 Brzeg

0:2

 

2:4

0:5

2:11

0

IV

PG Wołczyn

1:2

4:2

 

1:5

6:9

3

III

PG 2 Nysa

2:1

5:0

5:1

 

12:2

9

I


Skład PG Wołczyn: Adaszyńska Natalia , Betkier Małgorzata , Debudaj Justyna , Kisielewska Alicja , Konieczna Adriana, Mały Anna , Nawrot Magdalena, Nawrot Monika, Ogrodowiak Monika, Pasierbska Aneta, Nawrot Agnieszka.

Dziewczęta zostały również mistrzyniami powiatu w piłce nożnej i zagrają wiosną w półfinale wojewódzkim.

Nasze zawodniczki były najlepsze w powiecie również w piłce ręcznej. Wygrywając zawody powiatowe zakwalifikowały się do półfinału wojewódzkiego, gdzie zajęły 3 lokatę, co daje 9-12 miejsce w województwie.

Skład piłkarek ręcznych: Pawłowska Katarzyna, Andrzejko Dagmara, Kisielewska Alicja, Debudaj Justyna, Mały Anna, Nawrot Agnieszka, Nawrot Monika, Olejnik Nikola, Slimak Julia, Sulikowska Paulina, Szkopiak Monika, Bełej Weronika, Ogrodowiak Monika, Betkier Małgorzata.

Maciej Brus