Delegacja z wołczyńskiego gimnazjum w Wadowicach!

Opublikowano w Życie szkolne

18 maja 2014 r. w dniu urodzin Patrona Szkoły Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wołczynie delegacja szkolna udała się do Wadowic, aby uczcić fakt kanonizacji św. Jana Pawła II. W tym to dniu rodzinne miasto Ojca Świętego zorganizowało uroczysty Zjazd Szkół noszących imię Jana Pawła II. Trzy uczennice gimnazjum z klasy trzeciej "f": Paula Przygoda - Kuś, Justyna Szmidt, Aleksandra Kuka oraz opiekunowie: pani Arleta Sójka - Cizio i br. Przemysław Tomas pojechali do Wadowic, aby uczestniczyć we wspaniałej uroczystości, której centralnym punktem stała się Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla, ordynariusza diecezji bielsko - żywieckiej.

Zobacz więcej zdjęć

Wcześniej, delegacje szkół udały się na zbiórkę do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, tam otrzymano prezenty w postaci książki o wielkim Polaku i obrazki z jego wizerunkiem. Był też zorganizowany posiłek, młodzież miała czas, aby przebrać się za Świętych lub Błogosławionych, wyniesionych na ołtarze przez naszego papieża. Uczennice z wołczyńskiego gimnazjum wystąpiły w roli bł. Marii Angeli Turkowskiej i dzieci z sierocińca, którymi się bł. zakonnica felicjanka opiekowała. Atrybutem tejże postaci był kosz pełen kwiatów.

Zanim wzięto udział w uroczystej, polowej mszy świętej na wadowickim Rynku, nastąpił przemarsz wszystkich delegacji ulicami miasta. Wielobarwny, nietypowy pochód uświetniła również gra w hołdzie Janowi Pawłowi II wielu orkiestr dętych, przybyłych z różnych miast Polski.

Wrażenia niezapomniane. Oprócz przeżyć krajoznawczych, głębokie doznania duchowe przybliżyły wszystkich uczestników do postaci św. Jana Pawła II, wspaniałego człowieka wypełnionego miłością do Boga, świata i ludzi...

Arleta Sójka - Cizio