Zbieranie instrumentów dla szkoły w RCA

Opublikowano w Życie szkolne

Od kilku miesiecy w naszej szkole trwa akcja zbierania instrumentów do pierwszej w Republice Centralnej Afryki szkoły muzycznej. Do tej pory udało się zgromadzić trzy gitary, harmonijki ustne i kilka pomnijszych gadżetów.

W związku z tym trójka delegatów z koła misyjnego (Anna Buśko, Alicja Lesiak i Maciej Siry) wraz z p. Dyrektor i bratem Arturem udali się do Krakowa, by przekazać zebrane przedmioty. Dzięki temu spotkaniu zawiązaliśmy współpracę z Fundacją Misyjną Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Po wypełnieniu obowiązków delegacja wybrała się na posiłek oraz na zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku.

Przypominamy także, że zbiórka instrumentów trwa nadal. Można je złożyć w gabinecie pani dyrektor. Zróbmy to z miłości do człowieka i muzyki. Dajmy szansę tym, którzy otrzymali tak wielki talent, a z powodu biedy i niesprawiedliwości ludzkiej nie mają szans na to, by ten talent rozwijać. Niech serca Afryki zabiją w rytm twojej muzyki! Za oddanie instrumentu(przypominamy, że zbieramy gitary, perkusje, keybordy, skrzypce itp.)Uczeń otrzyma 100 punktow dodatnich.

Maciej Siry i br. Artur Borkowski