"Boże narodzenie w poezji polskiej" - konkurs

Opublikowano w Życie szkolne

Dnia 3 grudnia 2014 roku, w PG nr. 3 im. Jana Pawła II w Kluczborku, odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Boże Narodzenie w poezji polskiej". W konkursie wzięło udział łącznie udział 46 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z Powiatu kluczborskiego.

Zobacz więcej zdjęć

W kategorii gimnazjalistów, naszą szkołę reprezentowała piątka uczniów wyłoniona w szkolnych eliminacjach. Byli to: Aneta Pasierbska z klasy I A, Victoria Fufi-Dłubak z klasy I C, Katarzyna Bielska z klasy II E oraz Rafał Śliwka i Hanna Zygmunt z klasy III B. Poziom przedstawiania tekstów przez uczniów był bardzo wysoki. Każdy uczestnik konkursu mógł poszczycić się umiejętnością interpretacji swojego tekstu. Mieliśmy okazję usłyszeć wiele tekstów opowiadających o tradycji Bożego Narodzenia oraz wysłuchać kolęd w wykonaniu uczniów tamtejszego gimnazjum, którzy pochwalili się także umiejętnościami grania na instrumentach.

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki, jury nagrodziło trójkę naszych reprezentantów. Pierwsze miejsce zajął Rafał Śliwka, drugie Victoria Fufi-Dłubak, a Katarzyna Bielska została nagrodzona wyróżnieniem. Gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się zaprezentować swoje umiejętności w tak szerokim gronie.