VII Międzyszkolny Konkurs Papieski - Spotkanie z panią Joanną Jurkiewicz

Opublikowano w Życie szkolne

W dniu 18 maja br. w 95. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 1. rocznicę Kanonizacji – Patrona gimnazjum odwiedziła nas pani Joanna Jurkiewicz, autorka książki pt. „Zwiastunowi z gór”, uczestniczka spotkań z Ojcem świętym Janem Pawłem II w Rzymie (1979r.), w grupie Oazy (Ruch Światło-Życie). Opowiedziała o każdym dniu pobytu oazowiczów w Wiecznym Mieście, niezwykłej atmosferze towarzyszącej ich spotkaniom z Papieżem. Jej wspomnienia, przekazane w bardzo sugestywny, ciekawy i wzruszający sposób, były uatrakcyjnieniem VII Międzyszkolnego Konkursu Papieskiego, którego organizatorem od początku jest nasza szkoła, w tym roku poświęcony on był Światowym Dniom Młodzieży, a jego hasłem przewodnim było „Jan Paweł II – człowiek wiecznie młody”.

W konkursie wzięło udział 14 uczniów z pięciu szkół z naszego województwa. Patronatem tego przedsięwzięcia jest Minister Prowincjalny Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. On też był fundatorem nagród głównych (tablet, aparat fotograficzny i drukarka), natomiast nagrody pocieszenia ufundował Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek, który był gościem i wraz z panią dyrektor – Ewą Włos rozpoczęli konkurs.

Zobacz więcej zdjęć

Wykaz laureatów VII Międzyszkolnego Konkursu Papieskiego
I miejsce – Karolina Kasperek (ZS w Dobrzeniu Wielkim)
II miejsce – Jakub Tyszecki (GLZS w Wołczynie)
III miejsce – Zuzanna Poniatowska (PG w Praszce)
Wyróżnienie – Natalia Koziołek (PG w Lasowicach Wielkich)

Nasz gość specjalny – pani Joanna Jurkiewicz każdemu z laureatów wręczyła swoją książkę „Zwiastunowi z gór” z autografem.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez o. Marka Metelicę (proboszcza z Wałcza), a homilię wygłosił były proboszcz parafii wołczyńskiej – br. Waldemar Korba, nawiązał w niej do znaczenia okresu młodości w życiu każdego człowieka, oczywiście, w kontekście pedagogiki św. Jana Pawła II.

Zespół ds. Patrona