Festiwal nauki

Opublikowano w Życie szkolne

Podczas szkolnego Festiwalu Nauki, który odbył się 29 maja 2015 r. uczniowie mieli okazję poznać wyniki dwuletniej pracy uczestników projektu Comenius - „Parkii ogrody w Europie – wczoraj i dziś”, w którym uczestniczyło 40 uczniów – 6 nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wołczynie oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich z Włoch, Niemiec, Rumunii, Portugalii i Finlandii. Swój dorobek przedstawili również uczestnicy realizacji projektu Comenius w LO - „Podróż w czasie i przestrzeni . Architektura mostem międzykulturowym”.

Zobacz więcej zdjęć

Natomiast grupa uczniów z klas II gimnazjum przedstawiła projekt „Taniec jako forma wyrażania emocji”. Celem projektu było zgromadzenie informacji związanych z historią tańca i jego odmianami oraz popularyzacja tańca jako specyficznej formy ruchu i wyrażania emocji.

W krąg nauki doświadczalnej oraz historycznej wkroczyli uczniowie klas I – III gimnazjum. Wykonywali ciekawe doświadczenia fizyczne i chemiczne pod okiem opiekunów, a także śledzili przebieg wydarzeń wojennych z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej.

W ramach Festiwalu Nauki odbył się również Omnibus Sportowy dla klas pierwszych gimnazjum. Klasy I A, I B I C, I E rywalizowały ze sobą w konkurencjach sprawnościowych oraz odpowiadały na pytania dotyczące tematyki sportowej.