Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Opublikowano w Życie szkolne

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 dla uczniów klas pierwszych i drugich gimnazjum odbyła się w auli naszej szkoły. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Uczniowie klas drugich pod kierunkiem nauczycieli p. Joanny Bartosik i p. Bogumiły Niedziałek-Jungowskiej przygotowali krótki montaż poetycki i prezentację poświęconą 76 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wspomniano również o 35 rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Następnie pani dyrektor mgr Ewa Włos przeczytała  list od Minister Edukacji, Opolskiego Kuratora Oświaty i przekazała słowa Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Przede wszystkim gorąco przywitano pierwszoklasistów. Kierując się mottem spotkania, pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby każdy dzień był wielką przygodą.

Następnie przedstawiono wychowawców klas pierwszych. Na zakończenie prowadzący, żegnając wszystkich zebranych, skierowali życzenia sukcesów nie tylko do uczniów, ale i do nauczycieli. Po czym wszyscy uczniowie rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami, po którym udano się do kościoła na uroczystą Mszę świętą.

Drugą część inauguracji roku szkolnego 2015/2016, która odbyła się po Mszy św, rozpoczęto od powitania zebranych uczniów klas III gimnazjum, licealistów, dyrekcję, nauczycieli oraz zaproszonych gości i wprowadzenia pocztu sztandarowego gimnazjum, po czym odśpiewano hymn narodowy.

Prowadzący uroczystość - Natalia Nalepa i Kacper Śpiewak - szczególnie powitali uczniów klasy I LO, następnie oddali głos pani dyrektor - mgr.Ewie Włos, która dokonała oficjalnego rozpoczęcia bieżącego roku szkolnego i zapoznała uczniów z listami pani minister MEN, Opolskiego Kuratora skierowanych do uczniów. Zaraz potem uczennice Martyna Kłak, Paulina Jantos, Marta Zasobniak, Kamila Siedlecka, Katarzyna Bielska i Karolina Stępień przedstawiły krótki program artystyczny, w którego treści nie zabrakło wspomnień związanych z kolejną rocznicą wybuchu II wojny światowej, 35 rocznicą podpisania porozumień sierpniowych i powstania Solidarności oraz minionymi wakacjami.

Po tych wspomnieniach pani dyrektor i przewodnicząca Rady Rodziców - A. Kwaśnicka wręczyły uczniom klasy I LO drobne upominki. Uroczystość zakończyło złożenie życzeń. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.