Zaczytani są wśród nas

Opublikowano w Życie szkolne

Zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie pod nazwą „Zaczytani są wśród nas”. Celem konkursu jest rozwijanie kultury czytelniczej i umiejętności wyszukiwania informacji. Pytania o różnym stopniu trudności będziemy umieszczać na stronie internetowej szkoły. Punkty otrzymają trzy pierwsze osoby, które prześlą prawidłową odpowiedź. Za każdą poprawną odpowiedź będzie przyznanych + 5 p. z zachowania. Czas trwania konkursu przewidujemy do 31 maja 2016 r. Warunkiem zwycięstwa jest uzyskanie jak największej liczby punktów . Zwycięzca zostanie uhonorowany dyplomem i nagrodą książkową. Oto pierwsze pytanie:

1. Zgadnij kto to?
Długi, czarny płaszcz, podobny do całunu, szczelnie spowijał całą postać ducha, nawet głowę i twarz, wystawała z niego tylko jedna wyciągnięta ręka. Gdyby nie ta ręka, trudno byłoby dojrzeć postać w nocnej ciemności.

Podaj nazwę postaci pojawiającej się na kartach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa.

Rozwiązanie:

Duch Świąt Bożego Narodzenia

Prawidłową odpowiedź podała Roksana Frankiewicz z klasy III D

Oto nowe pytanie:
2. Zgadnij, o kim mowa?
Ubogi szlachcic, który postanowił zostać błędnym rycerzem. Na poszukiwanie przygód wyruszył na swym koniu, o imieniu Rosynant.

Odpowiedzi prosimy kierować na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 22 lutego 2016r.