VI konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej - nasi finaliści

Opublikowano w Życie szkolne

Dnia 29.02. pierwszy raz w naszej szkole odbył się tego rodzaju konkurs. Startowali w nim nasi Gimnazjaliści, realizujący dodatkowe zajęcia języka niemieckiego w ramach języka mniejszości. Konkurs był nie lada wyzwaniem, bo obejmował szeroki zakres materiału do opanowania w dość krótkim czasie. Uczniowie musieli zapoznać się z cyklem wiadomości Schlesien Journal za cały rok 2015 (ok. 50 odcinków ) i czterema wydaniami gazety Wochenblatt.

Najlepsza w konkursie była Natalia Nalepa z klasy 3 B. Drugie miejsce zajął Marcel Schudok- 3B. I to właśnie te dwie osoby, będą reprezentowały naszą szkołę w finale wojewódzkim 11 kwietnia 2016 r w Publicznym Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komprachcicach. Gratulujemy!

Organizatorem konkursu jest:
- Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim
- Poseł na Sejm RP Ryszard Galla
- Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno- Kulturalnych w Polsce

Celem konkursu jest m.in. łamanie stereotypów i wychowanie w tolerancji, aktywizacja młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy, integrowanie młodzieży szkół gimnazjalnych województwa opolskiego z językiem niemieckim.

B. Ł.-J.