Sleeveface – fenomen Internetu w naszej bibliotece

Opublikowano w Życie szkolne

Sleeveface to fotografie okładek książek lub płyt z wkomponowaną sylwetką osoby fotografowanej (lub osób). Poniżej prezentujemy Wam zdjęcia typu sleeveface wykonane przez uczniów klasy I LO – Natalkę Kubisiak i Miłosza Dziarmagę.

Wszystkich uczniów zapraszamy do tej zabawy. Wykonane zdjęcia prosimy przynosić do biblioteki szkolnej na nośnikach elektronicznych do 01 października 2016 r. Planujemy stworzenie na stronie szkoły galerii Waszych zdjęć i wystawy.

Jak zorganizować sesję sleeveface ? Oto kilka rad:

  • Zebrać kilkuosobową grupę, w której wiodącą rolę odgrywa fotograf. Najlepiej, gdy jest to osoba, która lubi i potrafi fotografować.
  • Członkowie grupy wspólnie wybierają książki lub płyty do sesji (fajnie, gdy będą to płyty winylowe)
  • Należy odpowiednio wystylizować osoby, które będą pozować poprzez dobór garderoby, uczesania i makijażu. Niekiedy trzeba będzie zastosować o odpowiednie akcesoria.
  • Do poszczególnych okładek przydzielacie konkretne osoby. Decydujące przy wyborze modela/modelki są ich cechy fizyczne, jak płeć, kolor włosów, oczu itd.
  • Przy wyborze miejsca sesji fotograficznej kierujecie się własnymi pomysłami.

Życzymy Wam dobrej zabawy i udanych zdjęć. Będą nagrody dla autorów najbardziej pomysłowych i oryginalnych fotografii. Dla wszystkich uczestników punkty z zachowania.