Wspomnienia z Londynu

Opublikowano w Życie szkolne

Relacje uczniów klasy 1bi 1c, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjnym: Szkolna wycieczka do Londynu.

"Niedawno ( 04.06.2016-10.06.2016) odbyła się wycieczka szkolna do Londynu. Uczestniczyłam w niej, ponieważ zwiedzenie tego miasta było jednym z moich marzeń. Odwiedziliśmy bardzo dużo miejsc, które są też wizytówką stolicy Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy tradycje i przykłady dań, które jedzą Anglicy, ponieważ mieszkaliśmy u rodzin brytyjskich. Krajobrazy,które widzielieśmy zapierały dech w piersiach, były niesamowite. Cała wycieczka była urozmaicona różnymi atrakcjami. Bardzo mi się podobało."
Julia Koryluk

Zobacz więcej zdjęć

"Wycieczka do Londynu bardzo mi się podobała. Zwiedziłam wiele interesujących miejsc, które zawsze chciałam zobaczyć. Mieszkając u angielskiej rodziny, doświadczyłam, jak radzę sobie z językiem angielskim. Zrozumiałam  także jak wiele muszę się jeszcze nauczyć."
Zuzia Rzepkowska

"Wycieczka do Londynu to było moje najskrytsze marzenie. Pogoda podczas pobytu była piękna, tylko raz padał deszcz. Zwiedziliśmy bardzo dużo miejsc. Jedne podobały nam się bardziej, drugie mniej, jednak nikt z nas nie był smutny czy zawiedziony. Najbardziej podobało mi się w Muzeum Madame Tussauds. Było tam bardzo dużo znanych figur aktorów i innych gwiazd, wykonanych z wosku. Do dziś nie umiem uwierzyć w to,że byłam w Londynie. Z chęcią bym tam wróciła, aby zwiedzić jeszcze raz te same miejsca."
Kasia Zasobniak
 
 
"Uważam, że wycieczka do Londynu była ciekawa i bardzo interesująca. Według mnie najciekawszy był dzień poniedziałek, wtedy zobaczyliśmy wielkie London Eye i Pałac Buckingham. Poznałem tam wielu nowych i bardzo miłych ludzi. Myślę, że ta wycieczka  była, jak najbardziej udana."
Mateusz Burzyński

"Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Nie myślałam, że będzie taka fajna. Najbardziej podobał mi się London Eye, ponieważ mogliśmy zobaczyć z góry większą część Londynu. Poznałam też nowych i bardzo miłych ludzi oraz spróbowałam jedzenia typowego dla Wielkiej Brytanii."
Julia Muzyka
 
"Moim zdaniem wycieczka była udana. Pogoda bardzo nam sprzyjała, dzięki czemu mogliśmy zwiedzić wiele obiektów. Londyn zrobił na mnie dobre wrażenie. Najbardziej spodobało  mi się oddalone od miasta Stonehenge. Bardzo zaciekawiła mnie historia i przeznaczenie tego miejsca. Wszyscy mieszkaliśmy u brytyjskich rodzin, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności posługiwania się językiem angielskim i poznać nowych ludzi. Mam nadzieję, że będę jeszcze miała okazję wziąć udział w takim projekcie."
Julia Bednarczuk
 
"W Londynie było bardzo ciekawie. Zobaczyliśmy wiele miejsc i poznaliśmy wielu nowych i miłych ludzi. Miasto było piękne. Najbardziej podobało mi się London Eye, ponieważ było z niego widać sporą część Londynu."
Martyna Niedźwiecka

"Wycieczka do Londynu była bardzo ciekawa. Zobaczyliśmy bardzo interesujące zabytki. ,,Big Ben" najbardziej przyciągnął moją uwagę ponieważ zaciekawiło mnie to ,że Big Ben to nie cała wieża, lecz jedynie dzwon, który się w niej znajduje. Chciałabym jeszcze raz odwiedzić stolicę Anglii."
Martyna Juszczak
 
"Wycieczka do Londynu bardzo mi się podobała, ponieważ pomimo napiętego planu dnia udało nam się zobaczyć wszystko co było zaplanowane . Podczas wyjazdu zwiedziliśmy wiele muzeów. Najbardziej spodobało mi się Muzeum Historii Naturalnej. Były tam pokazane różne zwierzęta w swoich rzeczywistych rozmiarach. Niektóre zapierały dech w piersi. Jestem bardzo zadowolona z tego wyjazdu, ponieważ , dzięki temu mogłam zobaczyć jak dobrze radzę sobie z językiem angielskim."
Kasia Pawłowska
 
"Wycieczka do Londynu bardzo mi się podobała. Była ciekawa i zaskakująca. Najbardziej zdziwiło mnie to, że tak naprawdę żyją tam ludzie ze wszystkich stron świata, ras i kultur. Najbardziej podobało mi się Muzeum Figur Woskowych Madame Tussads."
Dawid Tyszkowski
 
"W Londynie najbardziej podobały mi się widoki z London Eye, które liczyło 135 m wysokości i miało 32 kapsuły, w których mieściło się 25 osób. Z samej góry można było ujrzeć piękne miasto jakim jest stolica Anglii. Bardzo polubiłem rodzinę, u której zamieszkałem. Dzięki takiemu ‘’ doświadczeniu” mogłem sprawdzić moje umiejętności posługiwania się obcym językiem. Bardzo mi się podobał ten wyjazd."
Jakub Krzyżowski

Relacje 1b
W wycieczce do Londynu wzięło udział jedenaście osób z klasy 1b. Wycieczka nam się bardzo podobała. Nasz pan przewodnik Radosław Piasta świetnie zaplanował nasz czas . Wysłuchaliśmy interesujących informacji na temat obiektów przez nas zwiedzanych. Największą atrakcją dla naszej klasy było London Eye, z którego mogliśmy ujrzeć sporą część Londynu. Spodobało nam się również Muzeum Figur Woskowych Madame Tussads. Mogliśmy w nim zobaczyć zarówno gwiazdy muzyczne, aktorów, superbohaterów, sportowców jak i królów i władców Anglii. Ciekawe było również Stonehenge. Jest ono starożytną świątynią, której położenie podporządkowano ruchom słońca. Największy dzwon w Londynie – Big Ben, także zrobił na nas wielkie wrażenie. Udało nam się również zobaczyć rzadkie zjawisko w stolicy Anglii, a mianowicie otwieranie się mostu Tower Bridge. Ten obiekt otwiera się najwyżej dwa razy do roku. Dzięki temu wyjazdowi mieliśmy wszyscy okazję na sprawdzenie naszych umiejętności w porozumiewaniu się z innymi ludźmi zamieszkującymi Wielką Brytanię. Wszyscy są bardzo zadowoleni i jednogłośnie się ze sobą zgadzają, że Londyn jest pięknym miastem i warto jeszcze kiedyś do niego wrócić. 
     

Relacje 1c
W dniach 4.06.2016-10.06.2016 pojechaliśmy na wycieczkę do Londynu wraz z uczniami z naszej szkoły. Zwiedziliśmy wiele pięknych i ciekawych miejsc między innymi:London Eye, Big Ben, Palace Backingham, Tower Bridge, Opactwo Westmisterskie oraz Muzeum Madam Tussads. Bardzo nam się podobało, ponieważ poznaliśmy wielu nowych ludzi. Dużo zawdzięczamy panu przewodnikowi, który pokazał nam jak wygląda codzienne życie w stolicy Anglii. Bez niego nie było by to możliwe.