Obchody Europejskiego Dnia Języków 2016

Opublikowano w Życie szkolne

 

Europejski Dzień Języków nawiązuje do inicjatywy Rady Europy z 2001 roku. Celem tej inicjatywy jest uświadomienie ludziom wartości jakie niosą różne języki i kultury oraz ukazanie plusów, jakie daje znajomość języków obcych. Chodzi też o promowanie indywidualnej wielojęzyczności i wspieranie nauki języków obcych.

Co roku nasza szkoła wpisuje się różnorodnymi działaniami w obchody EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW. Tym razem uczestniczyliśmy w wykładach w j. angielskim i niemieckim na Politechnice Wrocławskiej w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W szkole natomiast uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkursach i quizach. Gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Londynie oraz w Konkursie Wiedzy o Austrii i Wiedniu. Rywalizacja była olbrzymia! Śmiałkowie z powodzeniem próbowali swych sił w Konkursie Recytatorskim „Poezja polska w przekładzie angielskim”. Na lekcjach języków obcych podkreślaliśmy znaczenie wielojęzyczności dla współczesnych Europejczyków poprzez różne zabawy, ciekawostki językowe oraz wspólne wykonywanie prac projektowych.

Także nasi nauczyciele, angliści i germaniści właśnie z tej okazji uczestniczyli w konferencji i warsztatach metodycznych w Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu, mając możliwość skonfrontowania swoich doświadczeń z doświadczeniami innych nauczycieli, także tych ze szkół słowackich. Dzień Języków już za nami. Czekamy na Wasze pomysły na przyszłoroczne obchody tego święta!

Zespół nauczycieli języków obcych