"Co nam w duszy gra..."

Opublikowano w Życie szkolne

21 listopada 2016 roku klasy 2B i 2C udały się na wycieczkę do Opola, do Filharmonii Opolskiej. Tam uczestniczyliśmy w zajęciach pod hasłem „Bioróżnorodne opolskie”. Tematem przewodnim była ważka. W czasie pierwszej części spotkania prowadząca dokonała podziału instrumentów na: dęte blaszane, szarpane i klawiszowe. Dowiedzieliśmy się również, że człowiek słyszy od 16 do 20 000 Hz. Mogliśmy obejrzeć niecodzienne, wykonane z warzyw (tykwy) lub butelek instrumenty oraz na nich zagrać.

Następnie, z różnorodnych materiałów ekologicznych, na zajęciach plastycznych tworzyliśmy własne, kolorowe ważki. Po krótkiej przerwie pomiędzy kolejnymi godzinami warsztatów, udaliśmy się do otwartego pomieszczenia znajdującego się nad miejscem, w którym robiliśmy ważki. Prowadzący zajęć po kolei pokazywał nam instrumenty muzyczne, krótko o nich opowiadał, po czym dawał każdemu z nas na nich zagrać. W jego asortymencie znajdował się m.in : flet poprzeczny, werbel, puzon, gitara, altówka, ale także mniej znane instrumenty np. przywoływacz burz lub przywoływacz deszczu. Prowadzący często żartował ze stanu swoich włosów (nie miał ich), czym wprowadzał miłą atmosferę.

Według nas tak właśnie powinny wyglądać różnego typu zajęcia. Wycieczka bardzo się nam podobała. Mamy nadzieję, że pojedziemy na następną.

Julka i Jakub